Küba Gezi Notları

Küba denilince akla ilk gelen Havana oluyor şüphesiz. Özellikle UNESCO tarafından kültür mirası olarak kabul edilen Eski Havana’yı ya da diğer bir adıyla Tarihi Semt’i sakin adımlarla sindire sindire gezmekte fayda var. Karayiplerin incisi Küba’ya yolculuk planları içindeyseniz kadınların bacaklarında puro sarılıyormuş düşüncesiyle sakın düşmeyin yollara tamamı şehir efsanesi. Bu kadarı bizden olsun bir de gezip görenden BUSİNESSMAN’dan dinleyelim Küba’yı…

 

1) Oldukça uzun ve yorucu bir yolculuktan sonra vardığım Havana gerçekten görülmeye değer.

2) Tropik iklime sahip olduğu için genelde hep sıcak ama her an yağmura yakalanma şansınız oldukça yüksek. Havana’ya ilk adımınızı attıktan sonra devrimin izlerini her yerde görebilirsiniz. Fakat dünyanın bir ucunda Atatürk büstünü görmek gerçekten gurur verici. Her ne kadar komünist rejimin etkisi de olsa devlet halkına ev verdiği için insanlar bize göre bir öğündeki yemek parasına 1 ay çalışıyorlar. Bundan dolayı hemen hemen bütün halk ek iş yaparak para kazanmaya çalışıyor.

3) Yemekleri diğer ülkelere göre oldukça başarılı. Bir okyanus ülkesi olması dolayısıyla deniz ürünleri oldukça güzel.

4) Her yerde müzik grupları görme olasığınız çok yüksek; müzik vazgeçilmezleri arasında hatta sabah kahvaltısında bile müzik gruplarına rastlamak mümkün.

5)Puro en büyük geçim kaynağı. Hemen her yerde size puro satmak isteyen ısrarcı kişilerle karşılaşabilirsiniz. Bunlar kesinlikle orjinal olmayan ürünler. Hatta polis yakalarsa hapise kadar yolu var. Bacakta puro sarma işi tamamiyle bir şehir efsanesi öyle bir şey kesinlikle yok.

6) Karayipler’de uçsuz bucaksız kumsallar da, turkuaz rengi okyanusta yüzmek mükemmeldi.

7) Gece hayatına ve kızlarına gelecek olursam gece hayatı oldukça eğlenceli, kızları ise çok güzel. Gece kulüpleri önünde içeri sizinle beraber girmek için gözlerinizin içine bakan onlarca kız görebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.