Kurban Bayramı itirafları

Bugün Kurban Bayramı; hem tatil sevinci hem de çoğumuzun ailesine kavuşma sevinci. En güzel kahvaltınızı edin ve el öpme merasimine başlayın ama lütfen kolonya işini abartmayın! Bu arada harçlığınız bol olsun. Kavurmaları, baklavaları da fazla kaçırmayın sakın ha! Bu bayram en özel, en güzel bayramınız olsun. Elbette itirafçılarımızı unutmadık onların da Kurban Bayramı’na dair söylemek istedikleri vardır…

Kurban mı bu

Komşularımın çoğu sanayici, hep tek başlarına bir veya iki büyükbaş kurban keserler ve övünerek anlatırlar. Ne zaman ziyarete gitsem kısır, patates salatası, makarna ikram ederler. Nerede arkadaş o kadar et, dağıttığınızı da duymuyorum.

kurban1Kurban bayramında…

Kurban bayramında evimize misafir olan ailenin 3 yaşındaki kızı bahçedeki boxer cinsi köpeği göstererek ‘Bunu da yarın mı keseceğiz‘ diye sormuştu. Allah gözünü doyursun.

kurban2Kurban bayramı

Kurban bayramı yaklaştığı için dişi hayvanları muayene etmekle meşgulüm; tabi bir de gebe çıkan inekleri boş diye yutturmak için bana baskı yapan tacirlerle…

kurban3Kurban

En sonunda hristiyan kocamla orta yolu bulduk. Ben kurban bayramında anneme, büyüklerime ziyarete gittim, o da kurbanlık domuz aradı durdu. Ben amacıma ulaştım ama canım kocam hala arıyor, arıyor, arıyor.

kurban4Kurban

Ünlü arkadaşlık sitesinde an ve an kurban kesimini resmedip elindeki bıçakla poz verip, zavallı koçu da ” kurban hehehe” diye tag’leyen zihniyeti hepinizin huzurunda kutluyor bir dahaki kurbana da bir öküz kurban edip kendisini de “öküz” diye tag’lemesini rica ediyorum.

kurban5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.