Kuveyt Gezi Notları

 

Bir şeriat ülkesi Kuveyt o yüzden keskin kuralları var. Sosyalleşmek için çok uygun olduğunu söylemekte pek mümkün değil haliyle. Sıcaklıklar o kadar yüksek ki kendileri de sosyalleşmek için kışı bekliyorlar ya da alışveriş merkezlerinde vakit geçiriyorlar. Vee tabii ki suyun benzinden pahalı olduğunu söylemek en doğru tespit! Gezmek görmek amaçlı uygunluğuna siz karar verin ama iş nedeniyle zorunlu bir seyahatse buyrun size -VaLKilMeR-’in gezisinden notlar…

 

1) Bir şeriat ülkesi, içki ve geceleri alışveriş merkezleri, restoranlar haricinde açık bir yer yok ama kadınların başını kapatma konusunda bir zorlama da yok.

2) Ülkede bir milyon Kuveytliye karşın, onlara hizmet etmek üzere bir milyon adette expat var. Ve bu insanlar hakikaten çok az paralara çalışıyorlar.

3) 1.5 dolara 7 litre benzin alınabiliyor.

4) Kuveyt vatandaşları, elektrik, su faturası ve vergi ödemiyor, belli zamanlarda hesaplarına yatan petrol parası da cabası. Kiralar da ucuz. 25 yaşında üniversite mezunu bir genç 2500 dolar maaş alıyor ve bu paranın hepsi kendisine kalıyor.

5) Hava inanılmaz sıcak. Geceleri bile 40 derece civarında. Bu yüzden sokak kültürü ve sokakta hayat yok. Bizim yaz mevsimini beklememiz gibi onlar da sosyalleşmek için kışı bekliyor.

6) Tek eğlenceleri alışveriş merkezleri, Playstation, ev partileri ve spor arabalarla hız yapmak.

7) İyi yerlerden yediğim için olabilir ama yemekleri süper.

8) Ülke o kadar sıkıcı ki, üst düzey insanlar kendilerine sanat ve antika koleksiyonu gibi hobiler edinmişler. Yalnız bir tanesi Arap atı koleksiyonu yapıyordu ki bence en ilginciydi.

9) Osmanlı’dan nefret ediyorlar ve İngilizler tarafından kurtarıldıklarını düşünüyorlar.

10) Bir Arap geleneği midir bilmem ama el ele dolaşan erkekler var ve gay oranı fazla.

11) Kaçarak döndüm.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.