Las Vegas Gezi Notları

Gecesiyle, gündüzüyle bambaşka bir şehir Las Vegas. Eğlenceye düşkün olanların gitmeleri gereken şehirler sıralamasında ilk sırada olmalı. Küçük bir çöl kasabası olduğuna aldanmayın. Otelleri ve kumarhaneleriyle nam yapmış kendisi. Siz de gece hayatını sevenlerdenseniz whooper’a kulak verin…

 

1) Çölün ortasında kocaman binalar diye özetleyebiliriz.

2) Gecesi gündüzünden güzel ve şen.

3) Gündüzleri otelleri turist olarak gezebilirsiniz, ancak ben hiçbir otelden girdiğim kapıdan çıkamadım, çok büyükler, bir oteli gezerken yoruluyorsunuz, 7-8 bin yataklı olanları var, bu yüzden oteller arası geçiş hatta tren hattı mevcut.

4) Akşamları çok güzel gösteriler oluyor, en iyisi Cirque du Soleil, ancak gitmeden 2 hafta önce internetten bilet almanız gerekli, yoksa açıkta kalırsınız. Ödeyeceğiniz 150 dolara değer.

5) Paris Otel’de cuma akşamı open Buffet Village’a gidin, yiyecekler mükemmel.

6) Mutlaka gece turu yapın, hem size gecesini yorulmadan gezdirirler hem de otellerin kumarhanelerinde kısa gösteriler oluyor, onları yakalarsınız.

7) Hotel Bellagio en lükslerinden biri, her yeri camdan çiçeklerle süslenmiş, otelin ana kapısının önünde müzik eşliğinde fıskiye gösterisi yapılıyor, kaçırmayın.

8) Venezia’ya gidip Venedik ve gondol sefasını sürebilirsiniz.

9) Hotel Rio ise saat başı karnaval havası estiriyor ve bedava kolye dağıtıyor.

10) En klas otel Mandalay Bay, mükemmel restoranları var.

11) Luxor Otel (piramit şeklinde olan) hayal kırıklığı, içi pek güzel değil.

12) En küçük kumarhane 20.000 metrekare, ama bir tane saat yok.

13) Gece hayatı çok hareketli, mutlaka gece kulüplerini görün.

14) Heyecan isterseniz Stratosphere Otel’in kulesindeki lunapark oyuncaklarına binebilirsiniz. 900 feet yüksekten aşağı bakmak ilginç olsa gerek.

15) Amerika’nın her yerinde olduğu gibi satış pazarlama çok yoğun, kurpiyerler sizi masaya oturtmaya çalışır, sakın kumar oynamayın, kazanan görmedim.

16) Amerikalılar kaybedeceklerini bilerek kumar oynuyorlar ve buna eğlence diyorlar.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.