Londra’da Bir Türk

Zamanında Londra’ya bir yabancı dil okulunun projesi dahilinde gitmiş, okuldan tek kelime İngilizce öğrenememiştim. Okul bizi şahane bir otelde konaklatmış, çok acayip müzikallere götürmüştü. Henüz genç ve İzmir sınırlarından ötesini de pek bilmediğim için adetası Kezban Paris’te gibi, batının ahlaksızlığına hayran kalıp durmuştum. Dandik bir telefon kulübesi, birkaç hatıra taş ve kimseye anlatamadığım içimde tuttuğum itirafımla Londra sayfasını kapamıştım.

Seni sefil puslu şehir…

Londra’da çok tatlış olmayan anılara sahip oldum. Herkes gibi şehri dolaşıyor, insanla tanışıyor, kaşe mont giymiş hoş bir İngiliz beyfendisiyle izdivaç hayalleri kuruyordum. Her sabah, Londra’nın Harry Potter tadında sokaklarında “Matbaa Osmanlı’ya zamanında girseydi biz de böyle olurduk” diye kendimi kandırıyor, içerleniyor ve akşam üzeri enfes içkilerle zaman öldürüyordum.

Yine birgün Amy Winehouse’un takıldığı iddia edilen mekanlardan birinde, İngiliz biralarını hüpletmiş otele dönmek için çok zekice bir hareketle “Yürüyerek dönelim” demiştik. Mahallende mi yürüyorsun geri zekalı, koca Londra orası, haritada göster deseler coğrafya bilgin yetmez, ama sincapların hoppidi hoppidi şehirde dolaşmasıyla gaza gelmiş olmalıyım ki, yeni tatlı arkadaşlarımla yürümeye başladım. Birkaç saat sonra, böbreklerim çalışmaya ve en yakın tuvaleti bana aratmaya başlamıştı. Fakat kader de ağlarını örüyordu. Otelin girişine kadar kendimi tutup, otelin girişinde merdivenlere oturup “Siz kendinizi kurtarın” dediğimi hatırlıyorum. O soğuk şehir birden ısınmış, yağmur değilse bile kaldırımlar birden ıslanmaya başlamıştı. Bugün hala inanıyorum ki, İngiltere’nin akıllı tvlerinde videom dönüyordur. Tıpkı hastanede kakasını bırakan teyze gibi, o cool İngilizler’in Facebook profillerinde videom dolaşıyor ve beni aksanlı bir şekilde kınıyorlardır. Haklısınız! Ama anlayamazsınız…. Bu da böyle bir itirafımdır!

Şimdi gelelim hediye kısmına… Bu hafta sorumu doğru tahmin eden 2 kişiye, Pucca Günlük defterlerinden hediye ediyorum! Soracak bir şey bulamaz oldum artık bari gözümün rengini sorayım. Doğru tahmin edene defterler hediye!

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

23 Comments

  1. Yeşil tabiikide. Normalde yeşil güneşe bakınca ela, zodiye ye bakınca fena oluyo😂 bu sefer beni seç artık @zodyakli valla kaçtır cevap veriyorum ama beni seçmiyosun 😈Ama bende kazanmak istiyorum 😕😕

  2. Gözlerinizi kiskananlar lens markası sorunlar oldukça fazla fakat puccaya da çok benziyor gözler 🙂
    Ela gozlu biri olarak ela ile yeşil arasında çok kaldım ama yeşil diyorum umarım dogrudur 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.