Mağarada 5, Avda 15

Bazen erkeklere çok kızıyorum! Aslında hayatımın genel anlamında, canlıların erkek cinsiyetlilerine kızıyorum. Aslan dünyasında, dişi aslan yuvayı toparlamak için didinip dururken, erkek olan testislerini yaya yaya, Afrika’nın gün batımı manzarasını izliyor! Hadi aslanları geçtim, bize en yakın primatlardan babunlar ne olacak? Erkek babun eş seçmek için bütün kabilenin arkasına geçerken, dişi kendine eş seçmek istediğinde kıyamet kopuyor. Yahu, az önce sen kabilenin bütün baaağyanlarını elden geçirmedin mi? Dişi geçirmek istediğinde neden namus meselesi?

Homo Sapienler ne tarafta?
Homo Sapienler ne tarafta?

Geçen yıllarda bir kitap okumuştum. “Erkekler neden dinlemez, kadınlar neden harita okuyamaz” diye. Bu kitap kesinlikle bir erkek tarafından kadınlara, “Bakın hanımlar, beyleriniz sizi aldatırsa sorun etmeyin. Kavga çıkarmayın, kıskançlık etmeyin, beyinizin ayaklarını yıkayıp, onun bir mağara adamı olduğunu unutmayın” özetinde bir şey yazmıştı. Aslında yazar bir bilim adamı olduğunu iddia ediyordu. Hikaye de şöyleydi: Erkeklerin aldatmasının nedeni mağara adamı atalarımıza uzanıyordu. Erkek spermini daha çok dağıtıp, daha fazla üreyebilmek için daha çok dişiye ihtiyaç duyuyordu. Bu üremenin ve var olmanın bir parçasıydı. Genetik kodlama ile bugün şehir mağaralarında yaşayan erkeklerimize de geçmişti. Şehir mağarasında yaşayan erkeklerimiz bu güdüye karşı koyamıyor, daha çok üremek için ekstra güvenli prezervatifleri ile güdülerinin sesini dinliyorlardı. Çünkü onlar erkektiler, çünkü onlar mağara dışında yaşamanın zorluğunu biliyorlardı. Çünkü onlar avcıydılar, onları anlamalı ve “Gece bu saate kadar hangi cehennemde sürtüyordun sen” gibi sorularla evrenin işleyişine, doğal seleksiyona tabiat anaya, lanet olası cosmosa karşı gelmemeliydik.

Bazı kişisel gelişim yazarlarının kadınların geri zekalı olduklarını düşündüklerine eminim. Öyle bir dünya yok bir kere, artık hiçbirimiz homo erektus değiliz, sapien aşamaya çoktan geçtik, alet kullanmaya başladık, ateşi keşfettik, alttan üstten destekli sütyen yaptık, penis büyütücü kremler bulduk, Ay’a gittik ve Ay’dan da döndük… Buna rağmen, aldatmayı meşrulaştırmak, hele de çamuru mağara adamı atamıza atmak gerçekten büyük saygısızlık. Mağara adamı atamızdan bize kalan en mantıklı şey, eti pişirerek yemek olmuş!

İşte bu, hiç değişmeyen tablo...
İşte bu, hiç değişmeyen tablo…

Geçmişin tozlu sayfalarından günümüze hızla geçtiğimizde, bugün partnerinize gününün nasıl geçtiğini, neler yaptığını sorun. Partneriniz eve girer, kumandayı eline alır, TV’yi açar ve homurdanmaya başlar. “Hommö hommu hommo mööö” hemen çevirisini yapıyorum. “Üstüme gelme kadın!

Üstüne gelmek, pardon? Sizin mağara adamınıza sorduğunuz her soruyu kendini sorgulanıyor gibi mi algılıyor? Siz aslında sadece o tontik mağara adamınızın gününün nasıl geçtiğini mi merak ediyorsunuz. Ama o bu soruların paranoid olduğuna mı ikna olmuş? Yapmanız gereken şey net: Hemen o mağaradan kaçın! Çünkü mağara adamınız artık iletişime kapanmış demektir.

“Sen ava çık ben mağarayı temizleyeyim”

Biz de “Erkekler neden dinlemez, kadınlar neden harita okuyamaz” kitabındaki gibi, mağara adamımızdan yola çıkarak bu soruya cevap verelim. Bütün gün avda olan mağara adamını, mağaranın içini temizleyerek, ormandan yemiş toplayarak geçiren kadınımız, mağara adamımız öldü mü kaldı mı, mamutlar tarafından ezildi mi, kafasına bir gök taşı düştü de pekmezi mi aktı diye merak etmektedir. Homo erektus da olsa insan bu, merak ediyor canım! Mağara kadınımız avdan gelen kör olasıca mağara adamımıza sorar: “Hömmo mehh lammahellöö horrrr.” Çevirisi: “Hayatım, orman nasıldı? Yırtıcılar çizdi mi seni? Güneş yere değmeden gelirdin hep, bugün neden Ay tepeye çıkınca geldin? Yan kabilede miydin?

Hemen mağara adamımız cevaplar “Hommöö Löh
Çevirisi: “Üstüme gelme kadın!

Bizimki de genetik kodlama arkadaş. Mağaranın içinde bütün gün insanın aklına bin türlü şey geliyor işte. Ayrıca da, o spermlerinizi her yere yaymayın efenim. Dursun yerinde, kendinize gelin lütfen!

Zodyaklı

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.