Magma yolcusu kalmasın dedirten itiraflar

“Yer yarılsa da içine girsem” cümlesinin bile yetmediği, yerin daha derinine, ta magmaya ulaşma ihtiyacı doğuran durumlar malesef ki hepimizin yaşantısının bir parçası. Yetmiyor, başkasının yaşadıklarına da onlar adına utanıyoruz. O yer bir türlü yarılmıyor, magma yüzeye çıkmıyor, biz kızarıp durduğumuzla kalıyoruz. Yine de beterin beteri varmış diye kendinizi biraz olsun rahatlatmak isterseniz diye şuraya birkaç itirafı bırakıp yerin altına geri çekiliyoruz…

Magma parkı

3 yaşındaki kızını oyun parkında unutup işe gelen ve toplantının ortasında hatırlayıp yıldırım gibi fırlayan patronum, seni tebrik ediyor ve magmaya gönderiyorum.

 16.1

Magma AVM

Alışveriş merkezinde dolaşıyordum. Kahve alırken satıcı beyefendi yüzüme dikkatlice bakıp gülümsedi, kibarlığına verdim. Yanımdan geçen amca ve teyze yüzüme dikkatlice bakıp gülümsedi, güneşli bir güne ve pozitifliklerine verdim. Az ilerdeki mağazadan çorap alırken kasadaki bayan yüzüme dikkatlice bakıp gülümsedi, keyfinin yerinde olmasına verdim. Yemek katında annesiyle dolaşan ufaklık beni parmağıyla göstererek gülümsedi, dışa dönüklüğüne ve sevimliliğine verdim. Hiçbirini, farkında olmadan göz makyajıma bulaştırıp sonra da burnumun altına dokunarak kendi parmağımla çizdiğim simsiyah “bıyığa” vermedim. Israr etmeyin vermeyeceğim.

 16.2

Magma gişeleri

Eğer otoyol gişelerinde elindeki oto teybini kart okuma cihazına tutan birini görürseniz; bilin ki teybine sıkışan CD’yi KGS kartı ile çıkarmaya çalışmıştır, kartı teybin içine kaçırıp çıkaramamıştır. Gişelere gelince çıkmayan kart yerine “Ya okursa” deyip teybi yerinden çıkarmıştır, tehlikeli biri ya da salak değildir, sadece şanssızdır… Ve o kişi ben değilimdir, alakam yoktur…

 16.3

Magmaya katı yakıt

Alkışların en kocamanı takım elbiseleriyle, şirket önünde tıkanan kanalizasyon borusunun başında, açma/temizleme çalışmaları yapılırken, birbirlerine kahkahalarla “Bu senin.” “Bu benim.” yorumları yaparak mahallenin ilgi odağı haline gelen patronlarıma gelsin. Sanıyorum magma ateşini tezekle harlarlar.

16.4

Made in Magma

Ansızın girdiğim karanlık yatak odalarında karşılaştığım manzaranın verdiği şaşkınlıkla “Anne bir şey soracaktım. Neredesin, göremiyorum?!” dediğimde, annemin “Sor ne soracaksan; görmen gerekmiyor!” nidalarıyla henüz dumur olmuşken; hemen arkasından babamın “Buyur işte! Sonunda imalathaneyi de gördü!” şeklinde verdiği tepki eşliğinde magmaya uğurlanmam hiç de zor olmadı doğrusu. Aç kollarını magma! Üretim hatası evlat geliyor!

 16.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.