Magmada yanan itirafçılarımız

Şimdiye kadar kimleri magmaya göndermedik ki! Kendimiz de dahil cayır cayır yandık kör kuyularda. Bazen hayıflandık, bazen de eriyip bitenler karşısında zevkten dört köşe olduk. Şimdi magma derinliklerinde kavrulanlara kulak verme zamanı. 5 itirafta magma yolcularımız.

Köprüden magmaya

Boğaz köprüsünün ışıklandırılmış ayaklarını apartmana benzetip “Aaa ne güzel bina yapmışlar, hem ışıklı hem de şeffaf mı ne, bakınca karşısı gözüküyor!” diyen ben olamam herhalde. Yok yok, olamam.

magma1Magma parkı

3 yaşındaki kızını oyun parkında unutup işe gelen ve toplantının ortasında hatırlayıp yıldırım gibi fırlayan patronum, seni tebrik ediyor ve magmaya gönderiyorum.

magma2Magma uzmanı

Acile dalıp da avaz avaz “kulak-burun-beyin” uzmanını soran vatandaşım, onun uzmanı az aşağıda, sıcak bir yerde. Bulabilirsin zaten seni bekliyor, selametle…

magma3Magmanın terzisi

Sevgili x teyzeciğim, aldığın demlik poşet çaylar için ipini koymayı unutmuşlar deyip ip dikmeye kalkarsan ben de seni magmanın terzisi ilan ederim. Hiç kusura bakma!

magma4Magmanın trafik canavarı…

Ehliyet alırken direksiyon sınavında el freniyle kalkıp 5 kez aracı stop ettirmiştim. Daha fazla dayanamadım, çektim arabayı kenara indim ağlamaya başladım. Bir de hocayla kavga ettim, “Vermeyin bana ehliyet!” diye. Neyse tur bitti herkes heyecanla sonucu bekliyor, ben hala burnumu çekiyorum. Komisyondakiler beni çağırdı. Arabaya bindim arkada 3 kişi, yanımda hocam, direksiyonda ben… Komisyondaki adam dedi ki “Kızım biz hocanla konuştuk, sen iyi kullanıyormuşsun arabayı, herkes heyecanlanabilir, sana ehliyeti vereceğiz ama bir şartla.” Ben inanılmaz mutlu bir şekilde atladım hemen “Nedir hocam şartınız?” diye. Gelen cevap evlere şenlikti. “Evet sana ehliyeti vereceğiz ama bir şartla, asla trafiğe çıkmayacaksın…” Ehliyetim var 4 yıldır… Sadece magmada kullanıyorum.

magma5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.