Magmaya iş başvurusu yapan bahtsızlarımız

Hayat zor, buna rağmen alınacak, tadılacak çok şey ve gezilecek çok yer var. Bu durumda en mantıklısı bunları yapmanızı sağlayacak bir işe girmek. Buraya kadar güzel amma velakin öyle sadece karar alarak işe de girilmiyor. Öncesinde kendimizi en iyi şekilde anlatan bir özgeçmiş ile başvuru yapmak gerekiyor. İşte tam da bu noktada itirafçılarımız bahtsızlıklarının zirvesine çıkıyor ve oradan inmek çok ama çok zor oluyor…

Gerçekten dersimi aldım

Bir iş başvuru formunda; “Hayatınızda daha önce yapıp, yeterince dersinizi aldığınız ve bir daha asla yapmam dediğiniz şey nedir” sorusuna “Askerlik” dedim. Beni bir daha çağırdılar mı o görüşmeye? Vallahi çağırdılar!

32.1

Beni Seviyor

Uzun zamandır iş bulamadığım için sevgilimin annesine yakınıyordum. “X bankasına başvur, orada bir sürü salak kız çalışıyor” dedi. Beni seviyor biliyorum bunu hissedebiliyorum.

32.2

Boy kargaşası

İnternetten bi tv programı için başvuru yapıyorum. Yanımda da annem. Boy soruyorlar. Tam yazacakken her daim topuklu ayakkabı giymemden yakınan annem lafından geri kalmıyor: “Haftaiçi 1.75 de, haftasonu 1.66 yaz annem!”

32.3

Ev kızı

Tamam depresyondayım, tamam günde 13 saat uyuyorum, tamam işsizlik hırçınlaştırdı iyice ama güzel annem, iş başvurumla ilgili arayan kişiye bunları bir bir anlatıp ardından da “Aman çocuğum, alın kızımı işe de artık evlendirelim hayırlısıyla. Bak kaç yaşına geldi, böyle evde oturuyor.” demeseydin keşke. Nasıl giderim ben şimdi o iş görüşmesine?

32.4

 

İş Başvurusu

İş başvuru formunda, “Acil durumlarda haber verilecek kişileri ve telefon numaralarını belirtiniz” adlı konu başlığını: Polis imdat 155, Jandarma 156, Hızır acil servis 112, Alo Yangın 110 ve Bilinmeyen numaralar 118 olarak yazma ve aklında tutma başarısını gösteren yurdum insanını kutluyor veeee magmaya…

32.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.