Mahallemiz esnafları ve itirafları

 

Bir tarafta gittiğimiz alışveriş merkezleri, yaptığımız hunharca alışverişler diğer tarafta mahallemizin can ciğer esnafları. Bir Avm bolluğu sunmasalar dahi yapabildiğimiz veresiye alışverişlerle gönlümüzün hep bir numarası onlar. Ayaküstü çevirdiğimiz dedikodunun keyfini saymıyoruz bile. E madem mahallemiz esnaflarını bu kadar seviyoruz ve onlara sonsuz güvenimiz var o zaman itiraflarımız onlarsız olmazdı. 5 itirafta mahallemiz esnafları…

Gel vatandaş gel

Eveeet, en son hacı amcanın da benim arabayı park etmesiyle beraber, mahallemizdeki esnaf arasında benim arabayı kullanmayan kalmadığını övünçle arz ederim.

Esnaf1Müthiş slogan

Bir alkış da pazarda sattığı g-stringlerin üzerine “G.te kaçan don bir milyon” yazan esnafımıza gelsin.

esnaf2Küçük esnaf çok büyüksün

Çocukluğumdan bu yana aynı yerde oturmamın da etkisiyle olsa gerek alışveriş yaparken mahalle esnafıyla selamlaşıp halini hatrını sormaya dikkat ettim. Ama evimin hemen yanındaki süpermarket çalışanının her sabah arkamdan “Kim bilir bu gidişin dönüşü olacak mı?” nameleriyle beni işe göndermesinden anladım ki her gördüğün market çalışanını bakkal Yahya Amca sanmayacaksın. Kahrolsun süpermarket kültürü, yaşasın küçük esnaf!

esnaf5Esnaf işi

Dükkanına gelen tanıdıklarına fiyatı önce abartıp ardından yüksek oranda indirim yapan, üzerine bir de söylediği abartılı fiyatın içinde hesapladığı hediye ürünü verip insanların sempatisini kazanan çakal bir kardeşim var. Kime çekmiş bilmem ki?

esnaf4Esnaf çocuğu

3,5 yaşındaki oğluma oyuncaklarını toplaması gerektiğini söylüyorum, “Tamam ama bir şartım var.” diyor. Bu isteği hemen kabul ettirmenin şaşkınlığı ile kabul ediyorum. Arabalarını bana para karşılığı satıyor, alıyorum. “Hadi oyun bitti.” dedigimde ise dumurluk cevap geliyor; “Ben onları sana sattım artık senin oldu. Sen topla!” Evet bildiniz, esnaf çocuğu kendisi…

esnaf3

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.