Mini mini birler, çalışkan ikiler, komik komik itiraflar

İlkokul sıralarında yaşanan aşklar, ilk saç çekişler, yeni arkadaşlar ve dersler, dersler, dersler… Dünyanın etrafımızda döndüğü, derslerin çok zor, tenefüslerin ise çok kısa olduğu o unutulmaz zamanları bir de itirafçılarımızın gözünden hatırlamak ister misiniz? Öyleyse buyrun kara tahtaya…

1.Sınıfta rekabet

Oğlumun okuldaki ilk günü. Nasıldı diyenlere “İyiydi ama sınıfta sadece 6 kız var!” diye cevap veriyor. Yatmadan öncede duş almak istedi, okulda temiz kokması lazımmış. Malum sınıfta sadece 6 kız var, rekabet büyük. En azından temiz bir kozalak adayı yetiştiriyorum.

14.1

2.Zor yeğenim zor

İlkokul ikinci sınıfa giden yeğenimin son incisi: “Bir emekli olsaydım…”

14.2

3.Ortak

Kreşe giden beş yaşındaki yeğenimin sınıfındaki ikiz arkadaşları için yorumu: “Odalarını, dolaplarını, anne ve babalarını ortak kullanıyorlarmış”.

14.3

4.Cesurluk eskidendi

Öğretmene bir şey demeden çıkıp, ablamın sınıfına dalıp, öğretmenini ve 40 öğrenciyi tınlamayıp, “X Abla gel. Sidiğim geldi.” demek kimin haddine. İlkokul 1. sınıfın ilk günü, daha cesurmuşum ben.

14.4

5.Mazide Kalan Yıllar

İlkokul birinci sınıfa giden oğlum facebook’a üye olmak istiyor. Böylece anaokulundaki arkadaşlarını bulabilir ve onlarla eski günlerden konuşabilirlermiş.

14.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

1 Comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.