Mizah anlayışı gerektiren itiraflar

 

Mizah anlayışı çok fazla ince ayar ve pratik zeka gerektirir. Anladığında ne kadar gülebiliyorsan anlamadığında da o kadar dumur olursun. O yüzdende çok handikaplıdır haliyle. Anlamalıyım diye insanı stresten sıtma tutar. Bakalım itirafçılarımız mizah konusunda ne kadar yetenekliler?

Korkma

İlk çıktığı günden beri her sayısını takip ettiğim mizah dergimin bazı sayılarını evde cam silmek için kullanan ablamın savunması; “Komik olmayanları seçtim korkma.

 46.1İşgüzar komşu

Garajda arabamı, sıfıra sıfır, iki kolonun arasına park edebildiğim için asansörde karşılaştığım komşum elimi sıkarak beni tebrik etti. Şaşkınlığını mizahi bir dille dışa vurmaya çalışsa da sanırım bu adam bana asılıyor.

 46.2Pozitif profil

Malum sitede mesleğine “ev hanımı“, hobilerine “yemek pişirmek, temizlik yapmak“, sevdiği filmlere ise “Evde Tek Başına” yazan ablayı çok yaratıcı ve mizahi özellikleri oldukça gelişmiş biri olarak düşündüm.

 46.3Hız tutkusu

Çok meşhur bir yarış arabası oyununu açtı önce. Direksiyon seti, pedalları, her şeyi ile bir araba simülatörü gibi kurmuştu zaten bilgisayarını. Sonra da bana dönüp “Abi mizah nedir biliyor musun?” dedi. “Nedir?” diye boş bulunup sordum. Alttan İbrahim Tatlıses’in Yallah Şoför şarkısını açtı. Hala gülüyorum.

 46.4Rahmet olsun

Bir büyüğümüzün vefat eden babası için taziyelerimizi iletmek üzere evlerine gittik. Başsağlığı dileklerinden sonra çay servisi yapıldı ve oraya bizden önce gelip de o an ayrılmak üzere ayağa kalkan ve çevrede mizahi kişiliği ve ağzının bozukluğuyla meşhur şahsiyet, adet olduğu üzere dönüp cenaze sahiplerine başınız sağ olsun dedi ve ”cümle ölmüşlerimize rahmet olsun” diye ekleyecekken ‘’cümle ölmüşlerimizin… koyayım’’ deyiverdi birden bire… Bir saniye içinde taziye evinde öyle bir hava esti ki idrakler tutuldu adeta. Bir saniye sonra mahcubiyetinden kıpkırmızı kesilen adamın özür beyanlarına cenazenin yakın akrabası ve bu kişinin arkadaşlarından birinden gelen cevap ile zor attık kendimizi dışarıya. “Cümle geçmişlerimiz de senin… koysun!

 46.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.