Modası Geçmiş Klişe Düğünler

Malum düğün zamanı zart diye gelip çattı. Yine bahar sonu ve yine mail adresimde onlarca “Biz evleniyoruz” temalı çiçekli kalpli e-kartlar. Yaşım gereği artık parti davetlerinden çok düğün davetlerine gider oldum. Eskiden kusana kadar içer, bir kanepede uyanır ve güne öyle devam ederken, şimdi çok içtiğim gecelerin sabahında yakınımdaki en ayık arkadaşıma “Ne kadar saçmaladım” diye sorar oldum. Cevap her zaman aynı “Çok saçmaladın ama tatlıydın” yani demek istiyor ki; “Çok saçmaladın ama yapabilecek bir şey yok

Öfff!
Öfff!

Birkaç düğünü geride bırakınca düğünler ve evlilik yolunda ilerleyen gençlerimiz için modası geçenleri toparlamaya karar verdim. İlk modası geçmiş düğün geyiği kesinlikle düğünün kendisidir, on bin tane akrabayı çağırıp, Facebook’tan arkadaşlarına event açmak kesinlikle modası geçmiş bir şey. Daha az insanla daha az kutlama hem bütçenize iyi gelecek hem de düğünde olası olay çıkaracak sarhoş enişteyle uğraşmak zorunda kalmayacaksınız.

Ama asıl modası geçmişliğin altın harflerle yazılanı tek taştır. Bundan yıllar evvel ben daha çok minişken çekici ve güzel görünüyor olabilir. Ama kesinlikle hiç bir çekici yanı kalmamış, üniversitede herkesin çıktığı güzel ama koktuğu iddia edilen kız gibi tarihin sayfalarına gömülecektir. Bizlerin torunlarının çocukları için trend olacak tek taş şimdilik modası geçmiş fazla ele düşmüş, hiçbir çekiciliği kalmamıştır. İncecik alyanslar daha zarif görünüyor, yok öyle artık yüzüğümün taşı ne kadar büyükse gönlümün efendisi beni o kadar seviyor geyiği… Bir Demet Akalın değilseniz, tek taş hayali kurmaktan vazgeçmelisiniz.

Aferim, çok iyi düşünmüşsün!
Aferim, çok iyi düşünmüşsün!

Gelinliğin altına giyilen spor ayakkabıları, air maxleri de görmekten sıkıldım. Herkes özgün bir şey yaptığını zannediyor. Yine bence retro davranışlar daha zarif, vintage gelinlikler, vintage ayakkabılar ya da mekanı cennet olsun John Lennon abimizin hippieliği kadar olmasa da hippie gelinlikler, bohem düğünler, serseri serbest stilini konuşturan minnoş çiftler gözümde büyüdükçe büyüyorlar. Lütfen artık enteresan bir şey yapın, madem düğüne çağırıyorsunuz sarhoş eniştelerden, köşelerde uyuklayan çocuklardan, evlenemediği için gergin kız gruplarından dahasını görmek istiyorum!

Bu haftanın hediyesine gelirsek, binnazabla.com ‘dan soruma doğru cevap veren üç kişiye 25TL/250TL değerinde hediye kredi veriyorum. Eee hediye fal olurda soru çok uzaklaşır mı? Burcumu doğru tahmin eden üç kişi öne çıksın! İpucu veriyorum, lükse düşkün olduğum söylenir ama evimde pırlantalı tuvalet kağıdı mevcut değil…

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

13 Comments

  1. Aslan burcusun😊 lüks senin için önemli ama parayı sadece amacına ulaşmak için araç olarak kullanırsın😊

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.