Mülakata takılan itiraflar

 

Daha iyi bir iş, daha iyi bir okul derken karşımıza zebellah gibi dikiliyor mülakatlar. Aslında düşündüklerimizi yazıya dökerken sıkıntı yok da, söz konusu yüz yüze görüşme olunca ufak tefek sıkıntılar çıkmıyor değil. Öz güven patlaması yaşayanlar, içine kapandıkça kapananlar, iki lafın belini doğrultamayanlar, laf cambazlığı yapıp kelimeleri kilometrelerce dolandıranlar. Tanıdık geldi değil mi? Bize de tanıdık geldi. İtiraflarımızı okuyup nereden tanıdık geldiğine birlikte bakalım…

Mülakat

Kurumumuzda işe başlayan 3 kadın personelden birini bölümümüz için tercih etmemiz gerekiyor. Birincisi iyi bir üniversiteden dereceyle mezun ve master yapmış, diğeri üç dil biliyor ve yurtdışı deneyimi var, biz ise göğüsleri en büyük olan üçüncüyü seçtik!

31.1Mülakat

Sabahın erken saatleri, iş görüşmesine gitmek için taksiye binilir. Yolda telefon konuşmamı duyan taksici, iş görüşmem olduğunu anladığından yoğun trafikten kaçma uğruna ters yola girer ve polise yakalanır. Komik olan ise, iş görüşmesine geç kaldığı halde arka koltukta rahat rahat oturan ben, yolcusunun iş görüşmesine gideceğini dile getirip heyecan ve panikle polise laf anlatan taksici…

 31.2Hac vazifesi

Subaylık mülakatına Hac’da verilen çantayla gelen benim arkadaşım. Baştan mı kaybettik, nedir…

 31.3Ortalama

Yüksek lisans mülakatında “Ortalamanız da pek düşükmüş.” yorumuna, “Evet, zaten 6.5 senede de zor mezun oldum.” diyen canım kardeşim olur. Kabul oldu mu, oldu! İşte o nasıl oldu orasını aklım almıyor bir türlü.

 31.4Hırs yaptım

Israrla girmeye çalıştığım X firmasının düzenlediği sınav ve mülakatlarda tekrar tarafıma “Seni neden işe almalıyız?” sorusu yöneltilirse; vereceğim tek cevap “Allah rızası için” olacaktır.

 31.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.