Mumu yatsıya kadar yanmayan itiraflarımız

Pembesi, beyazı derken yalanlar silsilesi oluveriyor. Yalan söylerken göz bebekleri küçülür, bir noktaya odaklanmaya çalışılır, eller terler gibi püf noktalar veriliyor sürekli. Doğrusu yalan söylerken ne yapacağımızı şaşırmış durumdayız, Allah’tan Pinokyo gibi burnumuz uzamıyor! Burnu uzamadığından mütevellit minicik, mini minnacık yalana sığınmış 5 itirafımız…

Yalan

Aileniz ders esnasında sizi arayınca, ”Yok baba ne dersi, dışarda geziyoruz arkadaşlarla” diye yalan söylediniz mi hiç? Eğer alttan kalan 12 dersiniz yerine ailenize sadece 2 dersim var derseniz ve aileniz her gün okula gitmenizden şüphelenirse söylersiniz. Aklınızda bulunsun.

56.1

Profesyonel otlakçı

Her zamanki gibi, “Bir sigara versene ya!” dedi. İlk defa; “Cekette unuttum.” diye yalan attım. “Ceket nerede? Büroda mı?” dedi. Ya, yürü git! Bela mısın?

 56.2

Yalan mı gerçek mi

Akşam iş çıkışı servisteyiz. Kuruma başlayalı 3 hafta olan İzmirli bir arkadaş şoförün yan koltuğunda oturmuş oradan buradan konuşuyor derken laf trafiğe geliyor ve arkadaşımız gayet kibar üslubu ile “Ankaralılar gerçekten çok kabalar ve ağızları oldukça bozuk” anlamında bir cümle kuruyor. Recep İvedik kıvamındaki şoförümüz de gayet kibar bir ses tonu ile itiraz ediyor: “Allah Allah hangi .mına koyduğum söylüyor ki onu?” Sonrası derin bir sessizlik…

56.3.3

Nayır nolamaz!

Banyoda ne alakaysa eski Türk filmlerinin replikleri takıldı aklıma. “Neden suskunsun Orhan? İzdivacımıza bir mani mi var? Hayır bu söylenilenler yalan, yalan, yalan!” diye tekrarlıyor, tekrarlıyor, tekrarlıyorum yüksek sesle. Apartman boşluğundan gelen sesin, ah evet o gelen sesin alnıma sürülecek kara bir leke olduğunu nereden bilebilirdim.”Soğuk bir gazoz ister misin evladım?” Rezil oldum Nalan, kurtar bakalım!

56.4

 Hani filmlerde elbise tipi gecelikle sabahları misler gibi uyanan kadınlar var ya, işte o yalan! Boynuma kadar gelmiş, basit bir penye kumaş beni boğmaya çalışır şekilde uyanıyorum her sabah ya!

 56.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.