Naftalin kokulu itiraflar

Zaman zaman hayallere dalarız. Burnumuza hafiften naftalin kokusu gelir, arkada Sezen Aksu’nun ya da Ajda Pekkan’ın daha da derinlere dalmamızı sağlayacak bir tınısı ilişir kulaklarımıza. Bayram günleri elbiselerimize sarılıp yattığımız günler canlanıverir gözümüzün önünde. Zillere basıp kaçışlarımız, ezan okunduğunda eve koşuşlarımız, Süper Baba dizisinin bilmem kaçıncı bölümüzden bir kare… Anlatırken biz yaşadık nostaljiyi, şimdi sıra sizde… İtirafçılarımızın kıyıda köşede sakladığı nostalji itiraflarına hep birlikte bakalım ve geçmişe doğru bir yolculuk yapalım o zaman…  

Nostalji

Sokakta yürürken uzunca bir süre beni takip eden şahsiyet, bu takibe sessiz kalmamın tek nedeni en son 16 yıl önce takip edilmiş olmamdır. Nesliniz tükendi sanıyordum, yanılmışım.

nostalji1

Nostalji

Uzun zamandır görüşmediğim eski sevgililerime sırf muhabbetine “Görüşemiyoruz o yüzden numaranı siliyorum” diye mesajlar attım. Hemen hepsinden aynı cevap geldi, “Hatırlayamadım, siz kimsiniz?“. Yok ya hepsi unutmuş olamaz kesin ego yapıyorlar, ben unutulacak adam mıyım lan!

 nostalji2Nostalji

Tüm saçları ağarmış olup da simsayaha boyayan ancak dip boyasını epeyce gecikteren ve bu haliyle rahat rahat gezen komşumuza yaşlı ve çok bilmiş teyzemizin yorumudur: “Biizm köyde de keçiler yaşlanınca aynen böyle olurlar kılların dipleri bembeyaz uçları simsiyah. Hey gidi günler hey...”

nostalji3Nostalji

Uzun zamandan sonra bindiğim minibüste hatırladım. Ehliyet kursuna yazılmamın en büyük sebebi “Ne biçim araba kullanıyorsun?” diye diklendiğim minibüsçünün “Çok biliyorsan sen kullan.” cevabı karşısında susup oturuşumdu. Şimdi olsa “Çekil kenara” diyeceğim ama bu sefer de bizim minibüsçüler akıllanmış.

 nostalji4Nostalji

Annemle bu sabah nostalji yaptık. Nasıl mı? Terlik fırlattı.

 nostalji5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.