Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu dediğimiz itiraflar

Öyle günler olur ki başkalarıyla ters düştüğümüz yetmez, bir de kendimizle ters düşeriz. Kendimizle olan sıkıntıyı halledebiliriz ama başkası “Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu” diyerek çat diye cevabı yapıştırıverir. Ya hık, mık diyerek açıklama yapacaksınız ya da ortamdan koşarak uzaklaşacaksınız! Bakalım itirafçılarımız hangisini seçmiş?

Bu ne perhiz

Öğle yemeği yemeyip bir elimde cips paketi bir elimde form çayla odama gidiyorum. Ee, zayıflamaya çalışıyorum değil mi?

 perhiz1

Bu ne perhiz

Sık sık yeni bir çocuk istemediğini söyleyen kocam düşük yaptım diye bir aydır depresyonda. Bir de kadınların kafası karışık derler, erkekler daha beter.

perhiz2Bu ne perhiz

Rejim yaptığım dönemde, az yağlı kaşar peyniri bala banarak yerken, neden şekersiz bal yok diye düşünmüşlüğüm var. Ruhum biraz sarışın olabilir, bilemiyorum.

 perhiz3

Bu ne perhiz

Hurafelere inananları yaylım ateşine tutan da ben, tozunu alırken elimden kayan aynayı 7 yıl daha bekar kalmayayım diye ani bir refleksle havada yakalayan da ben.

perhiz4Bu ne perhiz

 Sigarayı bırakmamı isteyen annem, abim, babam, kızım ve yakın arkadaşlarım var. Her gün sektirmeden duyduğum cümle “Bıraksan şu sigarayı ne güzel olur bak” Tamam kabul, size katılıyorum. Bıraksam çok güzel olur. Ama hem bu kadar sigarayı bırak deyip, hem de bana bu kadar güzel çakmaklar hediye etmek zorunda mısınız? Ben sırf o çakmakları kullanabilmek için bırakmıyorum sigarayı.

 perhiz5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.