Noel Baba itirafçılarımız

Yeni yıl startını an itibariyle veriyoruz. Şunun şurasında 2016’dan kurtulmamız için kaç gün kaldı ki! “Şükürler olsun, sonunda dediğinizi.” duyar gibiyiz. Ne denli bitmesini istediğinizi biliyoruz, bizde aynı durumdayız çünkü. O zaman ucundan da olsa yeni yıl heyecanını yakalamak için paylaşımlara başlıyoruz. Tabii ki itirafçılarımızdan da yardım alarak, onların itirafları olmadan olur mu hiç! O zaman hadi daha fazla uzatmayalım ve 2017’nin Noel Babalarına birlikte bakalım…

Noel Baba

Doğumdan sonra bir türlü eski haline getiremediği göbeğini tutup “Ho ho ho!” diyerek, Noel Baba taklidi yapan kadın, benim sevgili karımdır.

noel-baba1Noel Baba

Dün akşam markette indirime giren kedi-köpek mamalarından epeyce bir miktar alıp arabamın bagajına stok yaptım. Şimdi hayvanların Noel Babası gibi dolaşıyorum ortalarda. Beni gördüklerinde kuyrukları heyecanla sallanmaya başlıyor, gözlerindeki ışığın parladığını görür gibi oluyorum. İnanın bu hazzı hiçbir insan yaşatamadı bana bu yaşıma kadar. Havalar soğudu. Onları ilgisiz, sevgisiz, yemeksiz bırakmayın.

noel-baba2

 Noel Baba

Bir süre yanında çalıştığım, sonrasında da görüşmeyi sürdürdüğüm bir abimin beş yaşındaki oğlu bu sene Noel Baba olmaya karar vermiş. Sebebini sordum, ”Filmlerde kızlar Noel Baba’nın kucağına oturuyorlar, ben de bu sene Sena’yı kucağıma oturtacağım.’‘ dedi. Annesi, babası ve benim sustuğumu görünce de ekledi; “Merak etmeyin, sadece saçını okşayacağım.” Bu çocuk neyi ne ara öğrendi, neden bizi teselli etme ihtiyacı duydu bilmiyoruz. Haliyle susuyoruz.

noel-baba3Noel Baba

@bizimkeselisıçan yazınca aklıma geldi, küçük kuzenler yılbaşında köyde kalmışlar. Gece yatarken büyükbabama “Dede bu gece şöminenin bacasından Noel Baba gelecek” demişler. Büyükbabam da korktuklarını düşünmüş olacak ki bombayı patlatmış “Yatın siz uyuyun, o gelirse ben te şurdaki balta sapıyla onun ………

noel-baba4 Beklenti işte

Evimde doğal gaz yok. Belki bacadan Noel Baba yerine, Noel hatunu girer diye bekliyorum ve bacayı iptal etmiyorum.

noel-baba5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.