Ofisin demirbaşı sekreterlere itiraflar

Ofisteki tüm işlerin altından kalkan, olan biten he şeyden haberdar olan ve yangında ilk kurtarılacaklar arasında haklı yerini kazanan sekreterlerimizi bir de ofis sakinlerinden dinleyin istedik. İşte, işleri kolaylaştırdıkları kadar yüzümüze bir gülümseme de yayan sekreterleri neden başınızdan eksik etmemeniz gerektiğini açıklayan beş itiraf.

1.Sekreter

Şirketimiz telefon çaldığında “Ben bakarım” diye bağıran bir sekretere sahip. Ne kadar mutluyuz.

6.1

2.Yılların kalitesi

On yıldır kullandığı telsiz telefonu sürekli arıza yapmaya başlayınca yenisinin alınması için idareye başvuran bölüm sekreterimize bugün başhekimlik tarafından “O telefonun çok kaliteli olduğu” şeklinde bir cevap verilmiş. Bölüm sekreterimizin cevabıdır: “Hocam ben de çok kaliteliyim ama 10 yıl önceki ben miyim?”

6.2

3.Derli

Ofisimizin balık etli sekreterini, bazı gereksiz belgeleri bile dosyalarken görünce bir şeyler söyleme gereği duyup “Ne kadar da toparlaksın!” demiş olamam değil mi? Hadi onu söyledim, peki yüzünde beliren ifadenin üstüne durumu kurtarmak için “Yani ne kadar toplusun anlamında…” diye ekleme yapma gereğini neden duyarsın be adam?

6.3

4.Sekreterden inciler

Çok kıymetli (!) sekreterimizin Google aramaları: “Ödemeden ev sahibi”, “Hiç peşinatsız ev”, “Az taksitle ev sahibi…” Zamanla düzeliyor işte. Biraz daha uğraşsa, öyle kolay kolay ev sahibi olunamayacağını öğrenecek inşallah. Az kaldı.
6.4

5. Sesteş

Sekretere “Mousepad’iniz var mı? Benim mouse duyarlılığını yitirdi.” dedim.”Ne yapacaksın Molped’i? dedi. Lan, 1.90’lık adamım, ne yapayım Molped’i!?

 6.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.