Özel günleri dumura uğratan itiraflar!

Yaklaşan bir doğum günü ya da yıldönümü hazırlığı içerisindesiniz. Gideceğiniz mekanı ayarladınız, hediyenizi itina ile seçtiniz tüm hazırlıklar tamam. Ama son dakika golü yediniz ve hiçbir şey istediğiniz gibi olmadı. Birden bire hayal ettiğiniz o gün kabusa dönüştü. İşte tam bu noktada kısacık bir itiraf molası verin. Emin olun halinize şükredeceksiniz…

Doğum günü

75. yaşını kutlayacağımız babaannem pastasına özenle on sekiz mum dikti. Biz de paşa paşa yaktık tabi…

34.1

Doğum günü

Koridorda aceleyle koşarken rastladığım danışman hocama, “Hocam bugün görüşecek miyiz?” diye sormasaydım o da “Bugün doğum günüm” demezdi. Demedi de zaten, ama ben hocanın “Bugün yoğun günüm” cümlesini bu şekilde anlayarak hocanın doğum gününü kutlamayı başardım. Sonrası cam kırıkları, jeton sesleri vs…

34.2

Hamarat Babam

Babam anneme evlilik yıldönümü sürprizi hazırlamış. Damla sakızlı bir tatlı yapıp üzerine “Seni seviyorum karıcım” yazmış tarçın ile. Ama yemek yapmasını bilmeyen babam, damla sakızı yerine kabızlık yaşayan annemin müshillerini tatlıya eklediği için romantik geçmesi gereken gece tuvalet sırası kovalamakla geçmiş. Şu anda 30. yıllarını tatlı bir tebebssüm ve karın ağrısıyla geçirmekteler.

34.3

Yıldönümü

Evlilik yıldönümümüzü unutmamak (!) için telefonuna alarm kuran, alarm “yıldönümü” diye çalınca “Aa kimin doğum günü bugün?” diye ortalığı ayağa kaldıran, kimsenin doğum günü olmadığını anlayınca “Allah Allah, bugün neyin yıldönümü yaa!” diye kafayı yiyen bir kocaya sahibim. İşin garibi hala bulamadı.

34.4

Büyük sürpriz

Karısının kendisi ve evi ile ilgilenmediğini, yemek yapmadığını, sürekli internette zaman geçirdiğini sık sık dile getirip şikayet eden arkadaşımın 20. evlilik yıldönümüymüş. “Akşama bir sürpriz yapacak mısın”? diyorum, “Eve gideceğim.” diyor. “Eeee?” diyorum; “Canım, hala eve gidiyor olmamdan daha büyük sürpriz olur mu?” diyor. Haklı galiba.

34.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.