Özgüven patlaması yaşatan itiraflar

Hepimizde zaman zaman olur özgüven patlaması. Kendimizi daha iyi, sağlıklı ya da mutlu hissettiğimizde onun birlikte gelen bir patlama yaşarız. Ayaklarının üstünde yükselme hissi! İtirafçılarımız da bunu fazlasıyla yaşamışlar ve birazcık dozunu kaçırmışlar. 5 itirafta onları yerle yeksan eden özgüven patlamalarına birlikte bakalım…

O ne özgüven

Boşanma kağıtlarını yollaması için iknaya aradığım kocam psikolojik tedavi görürsem yine de beni kabul edeceğini söyledi. Ben sana layık değilim “sevgili” kocacım sen bana boşanma kağıtlarını yolla kafi!

 o%cc%88zgu%cc%88ven1Özgüven

Televizyon kameraları eşliğinde balık tezgahlarında balık boyu denetimi yapan zabıtaların yanında ve mikrofonların duyma mesafesinde “22 santim geliyor benimkiiii” diye ünleyen herif, alkışlar sana!

o%cc%88zgu%cc%88ven2Özgüven

11. sınıflara matematik soruları hazırlıyorum. 2. sınıfa giden oğlum yanıma gelip sorulara bakıyor ve fikrini söylüyor: “Anne çok zor sormuşsun bunları ben bile yapamam. ” Çocuğa nasıl bir özgüven aşılamışsak…

o%cc%88zgu%cc%88ven3Özgüven

Uludağ’da poşetle kayarken snowboard’cuların yanından hızla geçen ve kafenin önüne poşetini park edip “tiky” katliamı yapan arkadaşa sesleniyorum. Adamsın!

o%cc%88zgu%cc%88ven5Nasıl bir özgüvense

Oğlum okuldan geldi. “Anne, Gizem, Keğim’e Keyim diyor” dedi, bir de arkasından kahkaha patlattı. Güldüm ben de katıla katıla.

o%cc%88zgu%cc%88ven6

 

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.