Pembe yanaklı anneannelerimizin itirafları

 

Bembeyaz saçlar, her konuya hakim bakışlar, hafiften sivri bir dil, her daim tatlılık… Anneanneler bu tarifin sonucu işte. Günümüz teknolojisini bir türlü kavramayan anneanneler buna rağmen hayattaki diğer her önemli konuda fikir sahibidirler. Bilgelikleri ve şekerlikleriyle genelde aynı profilde olsalar da nedense bizim itirafçılarımız açısından durum biraz farklı… Konumuz da babaanneden açılmışken, anneannelerimizi de kıskandırmayalım ve konuyu hemn onlara bağlayalım! 

Anneannem

Evlenip iki çocuk doğurmuş olmama rağmen onca sene içerisinde sadece 3 kilo almamla övünen bir ben ve kocamın bana iyi bakamayıp, üstelik çalıştırıp yorduğundan dolayı ona diş bileyen bir de anneannem var.

anneanne1

Anneanne

Yirmi yaşında genç kızmış gibi her fırsatta yaşlıları sevmediğini dile getirip duran seksen sekiz yaşındaki kadın, anneannem olur.
anene2Anneanne

Anneannem, mahallede insanların üzerine çiş atan teyze diye ünlenen kadını eve davet etmiş. “Niye çağırdın?” dedim, “O da insan.” dedi. Anneannem iyi de çevresi kötü.

anneanne2

Anneanne

Anneannem hasta olduğu için bazı geceler yanında yatıyorum. Bir gece yarısı beni dürterek uyandırdı. Panik olmuş bir ifadeyle “memelerim gitmiş” dedi. Ben de uyku sersemi nereye gitmiş falan diye saçmalarken fark ettim ki eliyle göğüslerinin 20’li yaşlarda olmaları gereken yerleri yokluyor. Sakince memelerini bulmasına yardım ettim. Sakinleşip “Aman” dedi “deden fark etmedi ki iyi ki!” Kadın, alzheimer olsa da, 95’inde de kadın. Pes yani!

 anane4Anneanne

Sen çocuğu doğduğu ilk günden itibaren “Pipileri pipileri, çükleri çükleri, ta.akları ta.akları” diye seversen, çocuk cümle kurmaya başladığında o repliği söyleyecek tabii, şimdi toplum içinde söylediğinde neden yerin dibine giriyorsun ki?

 anane5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.