Platonikim itiraflarının öteki yüzü

itiraf.com’un vazgeçilmezi platonikim bölümünün aşıkları buluşturan, birbirini arayanların sesi olan itiraflarının bir de diğer yüzü var. Aranmak istenen, bulunmaktan kaçınan ve platonikim yolları mücbir sebeplerle yıkılan itirafçıların sesi olalım dedik bugün de…

Platonikim

Platonikim itirafına “Ankara Kızılay’da gördüğüm yakışıklı” diye yazan kadına “Evliyim” diye mesaj attım. Ankara’daki yakışıklı dediği için üzerime alındım, İstanbul veya başka bir il deseydi vallahi üzerime alınmazdım.

37.1

Platonikim

Artık sigarayı haftada bir pakete indirdim ve cep telefonu ile internet hattı aldım. Ayda bir kasabadaki internet kafede girdiğim itiraf.com’a her gün girme zevkine eriştim. Büyük şehirlerden yazılan platonikimleri okurken, ben yazsam nasıl olacağını düşünüyorum. İlk aklıma gelenler: “Muhtarın kızının arkadaşı A…, seni inek peşinde giderken gördüm. Alacalı ineğin peşindeki şalvarlı güzellik, buralardaysan beni bul…” Ya da “Köy kahvesinde otururken önümüzden kardeşiyle geçen S…., sırtındaki sepetle ne güzel yürüyordun. Tarlanızı sürerken gübre atmaya beni de çağırır mısın?

37.2

Platonikim

Sizi sabahları işe giderken metroda görüyorum hep. Bazen şık bir takım, bazen siyah hoş bir elbise oluyor üzerinizde. Kimi zaman neşeli, kimi zaman uykusuz ve mutsuz… Göz göze geldiğimiz oluyor bazı zamanlar. Keyfiniz yerindeyse zarifçe tebessüm ediyorsunuz bana. Ankara’nın güzel kadınları lütfen biriniz farketsin artık beni! Çok yalnızım lan…

37.3

Platonikim 🙂

Arabam serviste olduğu için iş yerinden bir arkadaş almış beni, ofise gidiyoruz. Kırmızı ışıkta durduk, yandaki aracın yakışıklı sürücüsüne bakıyorum. O da bakıyor, gülümsüyor. Hemen platonikim için aracın modeline bakarken, araç üstündeki firma logosu ve ismine takılıyor gözüm. Firma ismi tanıdık geliyor, düşünüyorum kim vardı orda çalışan diye. Sonra zihnimde bir şimşek çakmasıyla tekrar sürücüye bakıyorum. Meğerse beğendiğim adam, eski kocammış. Doğal olarak bu itiraf da platonikim bölümünden, hayat okulu bölümüne transfer oluyor. Eski kocamı tanımayıp beğendiğime mi güleyim, yoksa yan araçtaki sarışın kendini kesiyor diye bakıp gülümseyen kocama mı bilemedim.

37.4

Platonik-plaka

Trafik Şubesi’ndeki değerli komiserim; öyle bir plaka vermişsin ki 7 aydır ben bile ezberleyemedim. Boşuna platonikime bakıyorum zaten. Beni görüp aşık olan kızlar kafası karışmadan plakayı okuyacak da, aklında tutacak da, yazana kadar unutmayacak da… Ohoooo ooooo.

37.5

 

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.