Politikaya bakış açımızı değiştirecek itiraflar

“Üzerinde en çok konuştuğumuz konu ne?” diye sorsanız, cevabımız şüphesiz politika olur. Kız isteme merasimlerinden tutun da markete ekmek almaya gittiğimiz o 3 dakikaya bile itinayla sıkıştırabiliriz. Hele ki eski topraktan birine denk geldiysek vay halimize. Asırlık politik meseleler yeniden gün yüzüne çıkar ve tepeden tırnağa yeniden değerlendirilir. Dinlemeyiz olur biter diyorsanız, daha çok beklersiniz! Zorla değil mecburiyetten diyelim, gerisini siz düşünün. E üzerinde en çok konuştuğumuz konuyu itiraflarımıza taşımayalım mı? Bize gerek kalmamış itirafçılarımız halihazırda taşımış zaten. O zaman hep birlikte bakalım…

Politik mesajlar

Annemin dayımın genç karısı hakkındaki yorumudur. ”Bu 66 aylıklar için alınan raporlardan alaydı da ailesi, sana vermeyeydi bu kızı iyiydi.

 politika1Politik amca

Havalar nasıl yeğenim?” diye soruyor. “Çok soğuk amca” diyorum. Amcamsa “Buralar da buza kesiyor. Nalet olsun başımıza ne geliyorsa Avrupa’dan geliyor” diyerek patlamaya hazır bir politik bomba gibi yapıştırıyor cevabı.

politika2Politik bakış açısı

Evliliğimde mutlu olup olmadığım sorusuna şöyle yanıt verdim geçen gün: “Meseleleri mesele yapmazsak, ortada mesele kalmaz.” Çok politik gördüm kendimi.

politika3Gündem yoğun

 Hani spor haberlerini dinlesem gam yemeyeceğim de, birisi bana kişinin rüyasında dış politika haberlerini dinlemesinin ne manaya geldiğini izah etsin lütfen!
politika4

Putin sorunsalı

Karımla konuşurken, “Bu Putin dengesizdir; yarın öbür gün başımıza atom bombası atmasın?” diyorum. “Putin kim ayol, bir sürü f-16’mız var çok şükür” cevabıyla susuyorum. Hep derim, kadınlarla politika konuşmak en büyük zaafımdır.

politika5 

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.