Prag Gezi Notları

Bir Paris olmasa da Prag da aşıkların en sevdiği şehirler arasındadır. Sokaklarında sevgilinizle el ele gezdiğinizi hayal ettiğiniz bu tarih ve doğa harikası şehiri biraz daha yakından tanımak ister ve romantizm kokan havasının ardında sizi bekleyenleri öğrenmek isterseniz bencillop ‘a kulak verin deriz.

 

1) İnsanları inanılmaz soğuk ve turistlerden hiç hoşlanmıyorlar. Çoğu ya İngilizce bilmiyor ya da konuşmak istemiyor. Cevapsız kalma ihtimaliniz çok yüksek.

2) Damak tadları bize hiç uygun değil. Etin üstüne reçel koyup yiyorlar. Neredeyse her yemeklerinde domuz eti var. Ayrıca en iyi mekanda bile sipariş almaları yarım saat, yemeği getirmeleri 45 dakika, hesap işlemi de yarım saat alıyor.

3) Alkol her yerde! Mcdonalds’ta bile bira satılıyor. Metrolarda gençler ellerinde şişelerle. Fakat en ufak bir taşkınlıkla karşılaşmıyorsunuz. Herkes kendi halinde.

4) Merkezde ‘cabaret’ adı altında geçen eğlence mekanlarından geçilmiyor; hepsi striptiz klübü. Kadınlı erkekli herkes oralarda. Daha kenar sokaklardakinde ise farklı hizmetler de var(mış).

5) Yine gitmek ister miydim? Evet, insana sevdiriyor kendini!

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.