Problemli itiraflar!

Yıllar geçti, ne havuz problemlerindeki havuzu doldurabildik ne de yaş problemlerinde ki anlamsız açığı kapatabildik. Resmen matematik zihnimizle oyun oynuyor. Meselenin havuzda olduğunu düşünüyoruz ya da matematikte ama katiyen bizde değil! Neyse çözülebilseydi problem olmaktan çıkardı zaten, adının hakkını verelim ve fazla zorlamadan itiraflarımızla yüzleşelim!

Havuz problemi

Altı saat boyunca bir havuzda; su ve yemek sormadan, tuvalete koşmadan kalabilen canlıya yüzgeçleri yoksa çocuk denir.

problem1Havuz problemi

Aldığım maaşın onda birini kendime, onda ikisini sevgilime, onda sekizini aileme harcıyorum. Hayır efendim işlemde hata yok, kalan onda birlik kısım bildiğin cari açık, kapanmıyor bir türlü.

 problem2

Yaş problemi

Kuzenimle eniştem arasında 5 yaş var. Kuzenim 29’unu bitirecek ama eniştem hala 30’a girmemiş. Yaş problemlerinden soğudum valla!

problem3Havuz problemi

Bir kadın, bir erkeğin beynini dakikada 3000 kelime ile doldururken, erkeğin beyni bunun 500 kelimesini dinleyip, 100 kelimesini anlayıp, 10 kelimesini uygularsa, bu evlilik daha ne kadar sürer?

problem4Havuz problemi

Matematik dersi çalıştığımız yeğenim eline kitabı alıp aynen şöyle dedi: “Sevgili matematik, artık büyü ve kendi problemlerini kendin çöz” Bir yerden okumuştur değil mi bu velet bu sözü? Zira ben hayran kaldım.

 problem5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.