Psikoloji bozduran itiraflar

 

Deli doktoru gibi hoş olmayan yakıştırmalar yapılsa da psikolojimizin emanet edildiği kutsal meslek grubundan psikologlar… Sevgilisinden ayrılanından tutunda, arkadaşıyla tartışanına kadar herkes soluğu onlarda alıyor. Ağladığımız, zırladığımız, şikayet edip deşarj olduğumuz hatta kendi psikolojimizi düzeltelim derken psikolojisini bozduğumuz psikologlarımızı itiraflarda bir araya getirdik…

Psikolojik deli

Sınav stresiydi, hayattan haz duyamamaktı derken sonunda ben de attım kendimi psikolog koltuklarına. Psikoloğumla tanışma faslımız bittikten sonra test adı altında birtakım sorular sormaya başladı. Sorular en nihayetinde bitti, bir süre verdiğim cevapları inceledi ve neticeyi açıkladı: ”İntihar eğilimlisin.” Ömrü hayatında intihar etmeyi kafasının ucundan geçirmeyen bendenizi o gün bugündür aldı bir düşünce: ”Acaba bir gün intihar etsem, nasıl ederim? Ayağıma taş bağlayıp denize mi atlasam yoksa bir gökdelenden aşağı mı…” Sanki psikologa gitmeden önce psikolojim daha bir düzgündü.

 9.1Psikolog

Düşünüyorum da psikoloğa gitmeye kalksam, bu kesinlikle bir kadın olmalı. Düşünsenize, can kulağı ile sizi dinleyen bir erkek… Kesin aşık olurum.

 9.2Biri psikolog mu dedi

Mahkemenin bizi sevk ettiği aile danışmanımız boşanıyormuş… E pes!

 9.3Kısa yol

“Uyuyorum. Günler çabuk geçsin diye.” dedim…”İntihar etsene her gün böyle uğraşacağına.” dedin. Sevgili arkadaşım, sen psikolog olduğuna emin misin?

 9.4Profesyonel

Psikolog arkadaşıma “Geçmiş takıntımdan kurtulamadım, bir psikoloğa mı gitsem?” dedim, “Manyak mısın?” dedi. Profesyonel olarak mı sordu, hala anlayabilmiş değilim.

9.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.