Radara yakalanan itirafçılarımız

 

Yanından geçtikten sonra, “Acaba yakalandık mı?” diye kafada milyon tane soru işareti bıraktıran, trafik polislerinden sonra aracı olan herkesin alttan alttan tırsmasına neden olan, kendisi küçük ama etkisi çok büyük olan radarlardan bahsediyoruz elbette! İtirafçılarımız da sık sık yakalanmışlar ve dertlerini bize dökmüşler. 5 itirafta radara yakalanan itirafçılarımız…

Radara değil bana

Karım sözüm ona araba kullanmayı iyice ilerletmiş ve artık belgesi varmış. Belge dediği 130 km hızla giderken girdiği radarın ceza makbuzu. Ehliyetine bu kadar sevinmemişti…

radar1Radar mazereti

Beyefendi, saatte 165 kilometre süratle radara yakalandınız. Lütfen belgelerinizi alabilir miyim?” diyen görevliye, “O kadar hız yapmış olamam, cep telefonu ile mesaj yazıyordum.” diyen ben olamam değil mi? Yok yok, ben değilimdir canım!

 radar2Dikkat radar

Karşı şeritten, selektör ve korna yaparak yanımdan geçen kamyon şoförüne, asıldığını düşünerek kızmak yerine keşke anlatmak istediği şeyi anlamaya çalışsaydım. Böylece, 280 TL cebimde kalırdı.

radar3Radar

Aynı cadde üzerinde, hem gidiş hem dönüş yolunda yarım saat arayla radara girip ceza yiyen denyo ben oluyorum!

radar4Radar

Son anda farkettiği radar aracının yanından geçtikten sonra, “Acaba radara girdim mi?” diye sormak için en yakın yerden dönüp tekrar radara yakalanan benden başka salak var mı?

 radar5

 

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.