Reklam kokan itiraflar

Takip ettiğimiz diziyi en güzel yerinde kestikleri yetmiyor, bir de dakikalarca reklam izlemek zorunda bırakıyorlar bizi. Anlaşmışçasına bütün kanalların ara vermesine tam olarak ne demeli, bundan da pek emin değiliz… Zap yapmaktan parmaklarımız uyuşuyor resmen. Bununla kalıyor mu, kalmıyor! İnternet üzerinden dizi izlerken, telefonlardan haber vaya başka bir şey okurken kısacası hayatımınız her yerinde, her noktasında binbir türlü reklama maruz kalıyoruz. Bu durum bizi ne kadar yıldırır bilemiyoruz ama itirafçılarımızı oldukça yıldırmışa benziyor. Nereden mi biliyoruz? Tabii ki itiraflarından…

Reklam

Reklam yapmak amacıyla cep telefonumdan bana ulaşarak, uykumun en tatlı yerinde beni uyandırıp “Yeni kampanyamız hakkında bilgi vermek istiyorum, müsait misiniz?” diye soran GSM yetkilisine; “Hayır, şuanda çıplağım” cevabını vererek telefonu kapatmak o an için mantıklı bir hareket gibi gelmişti…

reklam1REKLAM

Bir beyaz eşya reklamı! Erkek kıza evi gezdirirken kupa fincanlara kahve koyuyor. Kız kahvesinden bir yudum alıyor. Erkeğin üstü kapalı evlenme teklifini duyunca elindeki bardak yere düşüyor ve kırılıyor. İyi de kırılan bardak içindeki kahve nerede? Sünger misiniz hanımefendi?

reklam2Reklam

“Adnan Bey (Aşk-ı Memnu) bile boynuzlarını bana parlattırıyor” diyen lostrayı ayakta alkışlıyorum, zira reklamın iyisi kötüsü olmaz.

 applauseBu nasıl reklam?

Dinlediğim radyolardan birinde yayınlanan et reklamı aynen şöyle; ” Ne yediğiniz önemlidir ama nereden yediğiniz daha önemlidir!!‘ Sayın reklam şirketi, bu reklamı tasarlarken aklınız hangi etteydi?

reklam4Reklamın gücü

Reklam afişlerini gördüm, “Sao Paulo’ya gidiş-dönüş sadece 533 Euro” yazıyordu. 5 saniye içinde hemen parayı nereden bulacağımı, hangi tarihte gidip hangi tarihte döneceğimi, yanıma neler alacağımı hesapladım da… Ne işim var ki benim orada?

reklam5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.