Saç Bakım Önerileri: Saçlarınız Işıldasın!

Işıl ışıl saçlara sahip olmak bütün kadınların hayalleri arasında. Nasıl olmasın? Saç kişiliğimizin de büyük bir parçası. Saç bakım konusundan bahsederken ilk söylemek istediğim şey, hali hazırda doğal ve işlem görmemiş saçlarınız varsa, bırakın öyle kalsınlar. Biraz bakımla yola gelir onlar. Boya ve yıpratıcı işlemler yapmayın. Maşa ve fön gibi işlemler de bir süre sonra saçlarınızı yıpratacaktır. Saç bakımı çok önemli; nasıl ki makyajımıza, cildimize ve kıyafetlerimize özen gösteriyorsak saçlarımıza da iyi bakmalıyız.

Saç Bakım Rutinim Nasıl Olmalı?

Saç bakımı, kullandığınız şampuan ile başlar. O şampuanın içinde ne olduğuna bakın. İçerisinde yüksek kimyasal barındırması söz konusuysa mutlaka bırakmalısınız. Ben, Diri Güzellik‘te keratin bakımı yaptırdıktan sonra keratin içeren ve sülfatsız olmayan şampuanlardan kullanmaya başladım ve onların daha pahallı olduğunu gördüm. Bu fiyat farkının pek çok kimsayal ve organik madde açısından doğal olduğunu anladım. O zamandan bu yana o çok aşina olduğumuz şampuanları kullanmıyorum. O yüzden siz de içerisinde sülfat olmayan şampuanları tercih ederek daha sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz. Saçlarınız düzse de, keratinli şampuan kullanın. Unutmadan, Doa Kozmetik‘in keratinli saç bakım maskesini de size önerebilirim.

Saç Bakım Sırları Nelerdir?

Saç bakımı için eskilerin en iyi yöntemi halis mulis zeytinyağı! Pek çok kişi “Ah saçlarıma zeytinyağı mı? Yok diplerime gelirse çok yağlanır” vs vs gibi endişeler taşıyor. Buna şöyle bakabilirsiniz ne kadar yağ sürerseniz sürün yıkadıktan sonra ondan eser bile kalmayacak. Güzelce ve masaj yaparak yıkadığınız saçlarınız ve kafa deriniz yağdan hemen arınır. Saçlarınız çok yıpranmışsa elinizdeki saç bakım yağlarını karıştırarak kendinize bir kür oluşturabilirsiniz. Saç maskelerini de deneyebilirsiniz tabii ama bence doğal yağlar çok daha işe yarıyor. Badem yağı, argan yağı ve hindistan cevizi yağı ile yapılan karika kürler var. Yağı bütün saçlarınıza masaj yolu ile yedirdikten sonra en az yarım saat beklemelisiniz. Geceden bekler, sabah yıkarsanız harika olabilir. Bana sorarsanız ise ben bir saat bekletiyorum. Bu uygulamayı abartmadan haftada 2 kes uygulayabilirsiniz ayrıca biliyorsunuz ki her şeyin fazlası zarar. Unutmadan kurumuş saç diplerinizi yumuşattığınız için pul pul dökülmeleri bu sayede engellemiş oluyorsunuz.

Sonuçları Saçımda Nasıl Göreceğim?

Ben düzenli olarak bu saç bakım işlemlerini yapıyorum ve gerçekten faydasını gördüm daha sağlıklı saçlara kavuştum. Siz de, henüz bakım yapmadan saçlarınızın bir fotoğrafını çekin. Ardından da 1 ay sonunda bakım yapılmış saçların bir fotoğrafını çekin. Fark kendini gösterecektir.

Sevdiğiniz saç bakım kürleri varsa, yorum kısmına yazmanızı beklerim

Hayatı Makyajla

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.