Sadık dostlarımız ve itiraflar

Kediler tatlı, sevimli tamam ama bir köpek kadar sadık olmadıkları da doğru. Sadakat konusunda hepimizi yeniden düşünmeye sevk eden, en iyi oyun arkadaşımız olmaya açık ara talip olan, dışarısı ve gezme kelimeleri cümle içinde bir araya geldiğinde sevinçten etrafımızda fır dönmeye başlayan sadık olduğu kadar dost canlısı da olan köpek dostlarımıza bir de itirafçılarımızla bakalım…

Köpek

Hastanede, acilin kapısından içeri girmeye çalışan bir köpeği “Sapasağlam adamsın, bir de acile gelmişsin.” diyerek kovalayan güvenlik görevlisi bir alkışı hak ediyor bence.

 dog1Köpek

Geçen hafta İstanbul’dan Ağva’ya doğru yola çıktık,dönemeçli yollarda ilerlerken yolda yatan bir köpek gördüm. Arabayı durdurup durumuna bakmak için arabadan inmemle yolda yatan köpek ayağa kaltı; yol kenarındaki arkadaşlarıyla üstüme doğru havlayarak, hırlayarak koşmaya başladılar, kendimi arabaya zor attım. Çeteye bak ya, biri ölü numarası yapıyor, diğerleri de pusuda bekliyor. Yakında banka da soyar bunlar!

dog2

Köpek gibi aşık

Herkesi mahallede yakışıklı birileri takip eder, bakışır, gelir yanına konuşur. Beni her sabah aynı köpek takip ediyor! Olsun, sadık hiç olmazsa diyorum, kovmuyorum. Ne yapayım.

 dog3Köpek

Yavru köpek aldık, sırf ben fobimi yeneyim diye. On kişi arasından beni bulup havladı, yetmedi olmayan dişleriyle ısırmaya çalıştı. Ben bu fobiyi yenemeyeceğim.

dog4Köpek

Petshop’tan bir köpek alıp, tasmasına eski sevgilimin ismini yazdırıp, sürekli takıldığı mekana kokoşvari bir edayla içeri girip, tasmayı yanlışlıkla elimden düşürüp, arkasından o isimle “Gel oğlum!” diye bağırmayı düşünüyorum… Ama sonrasında ne olur onu bir türlü kestiremiyorum.

dog5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.