Sağlıklı yaşam için yoga itirafları

Sağlıklı yaşamın, fit vücudun ilk şartı spor! E tabii bunu yanında ruhsal dinginliğede ihtiyacımız var. Orada da imdadımıza yoga yetişiyor. Kendimizi adeta Alpler’in tepesindeymiş gibi hissedeceğimiz, ruhumuzun her hücresinin huzura kavuşacağı yogaya bir de itirafçılarımızın gözünden bakalım istedik…

Yoga

Gerginliğimi azaltmak için (!) bir sürü gerinme hareketi yapmakta olduğumuz yoga seansının sonunda ceset duruşu denen bi rahatlama pozisyonundayız. Arkadaşımın dürtmesiyle horlamaya başladığımı farkediyorum. Her şey de bu kadar başarılı olmak zorunda mıyım Tanrı’m?

yoga0İlk yoga

Hayatımda ilk defa katıldığım yoga seansında, sırt üstü uzanıp üstümüzü örterek yapılan bir meditasyon şeklinde bildiğiniz horul horul uyuyan kendimi, trans halinde magmaların derinliklerine gönderiyorum. Gülüşme sesleri ile beni transımdan uyandırmasalardı iyiydi gerçi ama…

yoga1Osuruktan teyyare

Daha önce büyük hevesle gitmeye hazırlandığım yoga kursu için ”Ya osurursan?” deyip beni strese sokup yoga hayatımı başlamadan bitiren kardeşimden intikamımı bu gün gitmeye hazırlandığı masaj seansı sırasında ”Ya fazla rahatlayıp osurursan?” deyip bu sefer de onu strese sokarak almış bulunmaktayım. Yaşasın kötülük.

yoga2Bu da olmazsa

Yeni başladığım yoga sınıfında, 5 kadının arasında tek erkeğim. Artık buradan da skor çıkmazsa kesip atacağım.

yoga3İvedik gerçek oldu

Günlerdir canımı okuyan baş ağrısı, ishal olup “içimdeki kötülükleri salınca” geçiverdi. Kendimi yoga yapan Recep İvedik gibi hissettim.

 yoga4

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.