Sahurlu, iftarlı itiraflar

 

Ramazan ayının sonuna doğru yaklaştık. Oruçlar tutulmaya çalışıldı. Sıcak, susuzluk derken birbirinden renkli görüntüler çıktı karşımıza ve tabii itiraflar. Bakalım itirafçılarımız nasıl bir ramazan geçirmişler? 5 itirafta oruç ve itirafçılarımız…

Oruç

Ablam ve annemin oruç tutmamaları konusunda diyanetten fetva almak istiyorum. Kefareti ben öderim. Can güvenliğim yok ya. Oruç bu kadar sinir yapar mı insanda?

34.1Oruç

Bugün, telefonda “Oruçlu musun?” sorusuna, “Kimle?” cevabını veren sevgilime sesleniyorum; Allah kabul etsin hayatım!

34.2Oruç

Bütün tepkilerimize rağmen oruç tutmakta ısrar eden ve iftara yakın damacanayı karşısına alıp onunla muhabbet etmeye başlayan bir anneannem var!

 34.3Kızım ve oruç

Kızım dün hayatının ilk orucunu tuttu. Tutmaz olaydı. Telefon çalıyor, açıyorum; “Anne, tükrük yutunca bozulur mu? Anne, “tuvaletim geldi, bozulur mu? Anne, yüzümü yıkarken ağzıma su kaçtı, bozulur mu? Anne, hapşurdum, anne öksürdüm…” Allah’ım oruç olmayan ben, ezanı hiç bu kadar hasretle beklememiştim.

 34.4Çocuk orucu

8 yaşındaki kızımla işyerine gittik. Öğlen yemeğini yedi. Yarım saat sonra meyve suyu istedi ve içti. Daha sonra da bir bardak da su. Saat beş gibi yanıma gelip “Baba ben dayanamıyorum artık, orucumu bozacağım galiba.” dedi. Gülmeyin amaaa! Ben o hatayı yaptım zaten. Meğerse çocuk orucunda; kahvaltı ve öğlen yemeği yemek ve günde üç defa su ya da meyve suyu içmek serbestmiş. Bu haklarını kullanmış ama iftara daha çoookk varmış.

34.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.