Sakarlıkta çığır açan itirafçılarımız

 

Başlayıp sonu gelmeyen, elini ayağını birbirine dolandıran, korkudan adım atmayı bile düşündürten ve ne yapılsa üstesinden gelinemeyen şey tam olarak sakarlık oluyor. “Ben sakar değilim!” deyip de sakar olmayanını henüz biz görmedik, gören varsa beri gelsin. Aynı dertten muzdarip itirafçılarımızı bir arada topladık. 5 itirafta bitmek bilmeyen sakarlıklarına göz atalım…

Kaza

Dün Bebek sahilde daracık bir otoparkta arabayı park etmeye çalışıyorum. Görevli gel gel diye bağırıyor. Bir anda küt diye bir ses. Tampon duvara vuruyor. İnip bakıyorum adam diğer arabaya bağırıyor.

32.1Marifet

Konuşurken koskoca bir albayın gözüne parmağımı sokup adamı acıdan yere yığdım ya, bu sakarlıkla daha iflah olmam.

32.3Bahtsız mıyım

Erkek arkadaşım telefon ediyor; “Hazırlan, akşam seni yemeğe götüreceğim” diyor. Ben telaşla hazırlanırken annem; “Aman kızım ortalık yerde görünmeyin, millet görür, laf eder” diyerek evhamlanmaya başlıyor. Bunun üzerine sevgilim sırf validemizin içi rahat etsin diye gittiğimiz konağın üst katını bize kapattırıyor. Aradan yarım saat geçmeden televizyon ekipleri konaktaki antikaları görüntülemek için çekime geliyor. Merak etme valide sultan, kimselere görünmedik!

32.2Sakar şirin

Arka cebindeki telefonu unutup alaturka tuvalete giren ve pantolonu indirmesiyle birlikte telefonunu tuvaletin içine düşüren, daha sonra nerede olduğunu görebilmek için eğilen, eğilirken gözlüğünün başından kayarak düşmekte olduğunu hisseden ve panikle onu tutmaya çalışırken tutamadığı gibi yalpalayan ve kendini de düşürmemek için duvara tutunmaya çalışırken sifonu çekmek suretiyle telefonunu ve gözlüğünü tuvalete kurban veren biri tabii ki normaldir canıııım. Sakarlıkla ne alakası var?

 32.4Sakar

Arkadaşınızın doğum gününde elinizde birkaç tabak pasta varken, tam kapıdan çıkarken dikkatsizliğiniz nedeniyle takım elbiseli ve gereksiz ciddi bir adamla çarpışıp üstünü başını mahvettiğinizde alt dudağına bulaşmış pastayı işaret parmağınızla alıp tadına baktıktan sonra “Biliyorum özür dilemeliyim ama pasta çok güzel, yazık oldu.” derseniz hiç kızmıyor, hemen gülümsüyor…

 32.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.