Şansın teğet geçtiği itiraflar

Her yılın son günlerinde tek biletle zengin oluruz, yatlar alırız, katlar alırız, aldığımız katları kiraya veririz, bankaya yatırır faiziyle geçiniriz, vicdanımız rahatlasın diye bağış yaparız, birazını eşe dosta paylaştırırız… Tek biletle tüm bunları yaparız taa ki yeni yılın ilk dakikalarına kadar! Sırf şu hayaller için bile bilet alınır doğruya doğru ama züğürt tesellisiyle yeni yılı karşılamakta koyuyor insana. “Çıkmaz demeyin şansınızı deneyin!” diye gaza getirdiğine bakmayın ama yine de hayal kurmaktan vazgeçmeyin. Hatta gelin itirafçılarımızla birlikte derin hayallere dalalım…

Piyango

Allah biliyor ya içimden geçeni, bana piyango çıksa kimseye zırnık koklatmam.

piyango1Milli Piyango talihlisi

Milli Piyango’nun yılbaşı çekilişi için 20 adet bilet alan,rüyasında büyük ikramiyenin kendisine çıktığını gören ve bu rüyaya kendini kaptırarak işyerinde patronuna atarlanan, çekilişten sonra ikramiyeyi 7 rakamla kaybettiğini gören, en vahimi de amorti dahi tutturamadan tıpış tıpış işine dönen zavallı kişi ben oluyorum.

piyango2Piyango

Yılbaşı çekilişinde çeyrek biletimin son 4 rakamına ikramiye çıktı. Yolda kasım kasım, sanki büyük ikramiye çıkmış gibi dolanıyorum, etrafımdakiler sanki beni gözlüyor gibime geliyor; paranoyak oldum valla. İyi ki büyük ikramiye çıkmamış, mazallah!

 piyango3Piyango

Yılbaşı çekilişinde büyük ikramiye kendisine çıksın diye kuş dolu ağacın altında yaklaşık bir saat bekleyip “Sı.sanıza lan kuş beyinliler!“diye isyan eden bir arkadaşa sahibim, gururluyum, mutluyum…

piyango4Piyango

Yılbaşı milli piyango çekilişinde biletimize 100 TL çıktı. Bir haftadır ailecek parayı kim harcayacak kavgası yapıyoruz. İyi ki büyük ikramiye bize çıkmamış; neyimize gerek!

 piyango5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.