Sarı sandığa kilitli itiraflar

Düğün dedik, balayı dedik, kız isteme dedik. Dedik de dedik… Peki tatlı tatlı atışmalara sebep olan, gün yüzüne çıktığında göreceğiz imalarıyla kötü bakışlar attıran, siz şunu aldınız, biz bunu aldık diye gelin ve damata ecel terleri döktüren ve bir o kadar da renkli görüntüler ortaya çıkartan çeyiz mevzusunu unutur muyuz? Ne biz unuturuz ne de itirafçılarımız. Baksanıza onlar çoktan içlerini bize dökmüşler…

Çeyiz

Kuzenimin neredeyse 7 kıza yetecek kadar çeyizi, benim ise yaklaşık 500 tane kitabım var. Hangimiz daha başarılı bir evlilik yapacak merak ediyorum!

c%cc%a7eyiz1Çeyiz

Rahmetli babaannemin, çeyizim için vasiyeti, “dört elbezi, renkli mum, el kremi, fener, ilk yardım malzemeleri, kolonya…

 c%cc%a7eyiz2Çeyiz

Biri anneme dantel sevmediğimi hatta nefret ettiğimi söylemeli. Dolapları düzenlerken hepsini tek tek nasıl yaptığını öyle bir anlattı ki ben söyleyemedim. Ne yapacağım ben o kadar sehpa örtüsünü annem ya?

c%cc%a7eyiz3Çeyiz sandığı

Annemin çeyiz sandığını açmaya kararlıyım. Kaşife zeval da olmaz gerçi ama, lanetlenmekten korkuyorum. Tutankamon’un lahiti mübarek!

c%cc%a7eyiz4Çeyiz

Babam bugün işe gelip “Artık tasarruf yapmalıyım; kenara para atmalıyım. Yaşım 55 oldu, kendime bir hayat kurmalıyım.” dedi mi? Dedi. Ben mesajı aldım mı? Aldım. Ah be babacığım, senin yaşındaki adamlar kızlarına çeyiz dizmek için çalışırlarken ben sana çeyiz dizmek için çalışıyorum. Sen üç kere evlendin, bırak artık bu işleri, sıranı sav artık ya!

c%cc%a7eyiz5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.