Şarj meseleli itiraflar

 

Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle tabii ki sadece onlara bağımlı olmadık. Prizlerle olan yakın ilişkimiz katlanarak arttı. Misafirliğe gittiğimizde yatağın yanında priz varsa bizden mutlusu da yok haliyle! Bir de şu “şarz” meselesini tatlıya mı bağlasak diyoruz artık! Aklımızı çokça kurcalayan bu konuya gelin bir de itirafçılarımızın gözünden bakalım…

Şarj

Benim dünya tatlısı anneciğim davetli olduğumuz ve gerçekten önemli bir yemeğin ardından yemek sofrasından kalkarken ev sahiplerine “Ellerinize sağlık. Ruhunuz şarj olsun.” dedi! Kendisi teknolojiye adapte oldu da dualarını bile ona göre ediyor maşallah. Annem benim, Allah şarjını hiç bitirmesin.

 7.1Şarj grafiği

“Sevgilin var mı? Görüştüğün biri ya da test sürüşü falan?” dedi. Utandım sıkıldım, abisine olan ilgimi farkettiği için soruyor sanarak “Ee şey, yok” diyebildim. Hemen ardından “Öyle mi, iyi güzel, şarjın var o zaman. Bir telefonunla görüşme yapayım” dedi, telefonumu alıp uzaklaştı. Bense mal gibi arkasından bakakaldım.

 7.2Son anda

Çocukken çişimi son raddeye kadar tutma sapıklığım, yetişkinliğim de telefon şarjım %1 kalınca prize delice koşmam şeklinde devam ediyor…

7.3Yer Trabzon

Evet bir alkış da telefoncuya gelip T…cell şarj cihazı isteyen müşteriye, “Faturalı mı; faturasız mı?” diye soran dükkan sahibine gelsin.

7.4.4 Beyin bedava

Bankada sıra bekliyorum, yanımda oturan 18-20 yaşlarındaki kızın sırası geliyor fakat kız oralı değil. “Sıranız geçti hanımefendi” diye uyarıyorum. Aldığım cevap; “Yok abla, ben işlem yaptırmayacağım, telefonum azıcık şarj olsun diye bekliyorum.”

 7.4

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.