Servis sektörünün adsız kahramanları garsonları itiraflarla tanıyalım

 

Her dışarı çıktığımızda bize hizmet için oradadırlar. Hayatlarında ne olursa olsun, ne hissederlerse hissetsinler, aslolan bizim arzularımızdır. Her sıcak çayın, tatlının ve yemeğin ardında onların yüzü görünür. Eh bahşiş de en çok onların hakkıdır doğal olarak. Servis sektörünün bu adsız kahramanlarını biraz daha yakından tanımak isterseniz itiraflarımıza bir göz gezdirin deriz.

Şef Garson

Yılbaşı akşamı yeni yıla girmemize saniyeler kala çalınan oyun havası eşliğinde servis yapan ve tepsiyi üstüme döküp yeni yılı tuvalette karşılamama, akabinde de geceyi yedek garson kıyafetleri ile tamamlamama sebep olan şef garsonum, hiçbir şey koymadı “Dans edeceğine siparişlerimizi getirsene” diye bana fırça atan müşterinin sözleri kadar.

 13.1Uyanık garson

Yediğimiz yemeğin para üstünü 23 tane 1 TL olarak getiren garson arkadaş; kabul ediyorum, iyi taktik ama bana sökmez. 20 tanesini üşenmeden toplamamdan da anlamışsındır sanırım.

 13.2Kullanmıyorum

Sahildeki kafelerden birine beş kişilik grup olarak oturulur. Elinde çay tepsisiyle gezen garson gelip “Evet çay isteyen?” deyince dördümüz alır, diğer zıpır arkadaşsa garsona ‘Hayır kullanmıyorum.” der. Garsondan gelen cevap, “Osman arkadaşa kullanacağı bir şey verin!

 13.3Az

Arakadaşlar ile bir lokantadayız, aksi ihtiyar bir garson amca ilgileniyor bizimle. Arkadaşlardan birisi az çorba söylemiş ama gelen çorba tam çorba. Garson amcaya “Ben az çorba istemiştim” diye itirazda bulunuyor, ihtiyarın verdiğin cevap ile gülmekten yıkılıyoruz: “Az yeeee!”

 13.4Şansız masa

Gitiiğimiz restaurantta;”Beni sevdiğine inanmıyorum…”dedi. Biraz da çakırkeyiflikten ayağa kalkıp; “Ben bu adamı seviyorum!” diye bağırdım. Garsonun yorumu: “Orası şanslı masa değil yalnız..!”

 13.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.