Komşuluk kavramını sorgulatacak itiraflar

O külüne muhtaç olduğumuz canım komşularımız nerede? Kırmızı dipli mumla arar olduk şu aralar. Şimdilerde hepsi birer hafiye. Pencereden sarkmalar, duvara bardak dayamalar, dürbünle gözetlemeler. Biz de yaptığımızdan değil bir arkadaş söyledi oradan biliyoruz hepsini… İşte komşu almayıp ev almayı gerektirecek 5 itirafımız.

Komşular

Çocuk sahibi olma çabaları esnasında yaptığımız gürültünün biraz fazla olduğunu, alt katta yalnız yaşayan teyzenin karımı hamile görünce yaptığı yorumdan anladık. “Hiç hamile kalamayacaksın sandım evladım valla…”

38.1

Komşu harf

Bilgisayarda yazı okurken imla hatası gördüğümde, her seferinde klavyeye bakıyorum. Yazılmak istenen harf ile yanlışlıkla yazılan harf birbirine komşu mu diye merak ediyorum. Komşu tuşlarsa yazanı hoş görüyorum. Manyak mıyım neyim?

38.2

Komşu kızı

Lisedeyken annem sürekli, gecenin bir yarısı odama dalarak, karşı komşunun kızının odasının ışığını bana gösterip, “Bak, arkadaşın gece yarılarına kadar ders çalışıyor. Yarın o bir baltaya sap olur, sen de ot yolarsın!” derdi. Lise bitti, ben tıp okudum, karşı komşunun kızı da kötü yola düştü. Sağ ol anne!

38.3

Annem

Hızlı hızlı ayakkabılarını giymeye çalışırken bana sesleniyor; ”Ben 5 dakikalığına komşuya gidiyorum, yarım saat sonra yemeği ocaktan almayı unutma sakın!”

38.5

Hayırsever komşu

Yan komşusunun eşi; merhum için düzenlenecek cenaze törenine işleri olduğu için katılamayacağını ve üzüntüsünü “Geçen hafta ölseydi kesin gelirdim” şeklinde ifade eden Türkçe öğretmenine ahaliden koca bir alkış istiyorum. Ölür müsün, öldürür müsün?

38.5.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.