Şifre kırdıran itiraflar

 

Pin kodlarımız, güvenlik kodlarımız, bilgisayar şifrelerimiz ve dahası. Her an, her dakika başa bela şifreler. Sevgilisi olanın ekstra başına bela tabii. O şifreler ele geçirilene kadar ne taklalar, ne taklalar atılır! Komşunun kırmaya çalıştığımız Wi-fi şifresine hiç girmiyoruz bile. 3. denemeden sonra vazgeçip olmayacağını anlıyoruz. Şifreyi tutturanların önünde de saygıyla eğiliyoruz… Birazda itirafçılarımızın şifrelerle arası nasıl hep beraber bakalım…

Hafıza

Kredi kartının şifresini telefonuna kaydetmek için kağıda yazıp fotoğrafını çeken bir arkadaşım var…

 108.1Şifre kontrol

Açık kalp ameliyatı oldum. İnternette araştırdığımda, ameliyattan sonra hafıza kaybı olabileceği yazıyordu. Yoğun bakımda gözümü açtğımda ilk olarak internette kullandığım şifreleri hatırlayıp hatırlamadığımı test ettim. Bir sorun olmadığını anlayınca, susadığımı fark ettim.

 108.2Şifre

5 yıldır mail şifremi çözmeye çalışan fakat bir türlü çözemeyen arkadaşıma şifrenin kendi ismi olduğunu söylesem ne yapardı acaba?

 108.3Modernize ilişkiler

Sınırsız internet bağlantımdan yararlanmak isteyen, alt komşumuz olan güzel kıza modemin şifresini vermeden önce şifreyi değiştirerek cep telefonu numaram yaptım. Beş gündür beklemedeyim, hala aramadı. Anlamadı mı ki acaba?

 108.4Şifre

Bilgisayarımın şifresini ”Sanane lan y.vşak” olarak değiştirdim. İnşallah ben evde yokken babam arayıp şifreyi sormaz. Şuan ben niye böyle bir şey yaptım ki acaba diye derin düşünceler içindeyim…

 108.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.