Sınavlara soğuk bir itiraf molası

Sınavlar, sınavlar, sınavlar… Hayatımızın her anı sınavlarla ve onların stresleriyle dolu. Kitaplar size ufaktan ufaktan göz kırparken derin bir nefes alın ve kısa süreliğine soluklanın. Bu yolda yalnız değilsiniz! Yalnız olmadığınızı anlamak içinde aşağıdaki  itirafları okumanız yeterli…

Kpss mağduru

Halk Eğitim ve İşkur’un açtığı kursların neredeyse hepsine katılıp sertifika alan kuzenime ablam soruyor “Şu an hangi kursa gidiyorsun?” diye. Kuzen “Kalorifercilik kursuna gidiyorum” diyor. “Hayırdır kaloriferci mi olacaksın?” diye sorunca kuzen cevap veriyor: “Devlet kadro vereceğini söylesin, or.spu bile olurum.”

29.1

Dünya gülsün

Kpss sınavı sonuçlarıma baktığımdan beri, fütursuzca atarsın da tutar ya; işte öyle gülümsüyorum.

29.2

Akupunktur

Evde oturmuş yemek yiyorum, karım da KPSS çalışıyor. Bir ara beni kızdırıyor, elimdeki kürdanı göstererek “Bak bununla sana akupunktur yaparım” diyorum. Karım da elindeki kalemi göstererek “Ben de sana g.tepunktur yaparım” diyor. Korkuyor ve susuyorum. Bu KPSS stresi karıma yaramadı, bir an önce bitse de kurtulsam.

29.3

Haydi gençler sınava

KPSS’deki saçma sapan kurallara arkadaşımın isyanıdır. “Şeytan diyor seneye sakla kopyayı donuna, bilerek yakalan; gelecek yıl donla girmek yasak olsun sınava.”

29.4

Ser verir sır vermez

ÖSYM’nin KPSS sonuçlarını açıkladığı gün, ekranda sürekli çıkan “Server is too busy” yazısını gören arkadaşımın beni öldüren yorumu: “Bu server de ser veriyor, sır vermiyor!”

29.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.