Sinemaseverlerimizin itirafları

 

İster arkadaşlarla hafta sonu kaçamağı olsun, ister sevgiliyle gidilen aşk filmi sinema hepimizin ortak noktası. Lise yıllarında, sırf yeni sevgilimizle cilveleşmek için okulu kırıp soluğu sinemada aldığımız günleri de unutmamak lazım tabii. Yaş kaç olursa olsun annelerimizin sinema lafını duyunca verdikleri tepkiyi de, kişinin işi kendinden bilmesine bağlıyoruz ve son sözü sinemaseverler itirafçılarımıza bırakıyoruz.

Tövbe tövbe!

Alkışlarınızı sinemada Musallat filmi bittikten sonra ayağa kalkıp “Yaa, inanmayanlar böyle çarpılır işte!” diyen teyzeye istiyorum.

sinema1Kişi kendinden bilir işi

Annemle telefonda konuşuyorum. Ne yaptığımı sorunca, erkek arkadaşımla sinemaya gitmekte olduğumu söylüyorum. Bize “Sizi terbiyesizler.” diyor. Ne alaka diyecekken, jetonum nihayetinde düşüyor. “Anne unuttun mu, ben evde yaşıyorum, sevgilimle yiyişmek için sinemalara ihtiyacımız yok.” demiyorum, diyemiyorum.

 sinema 2Recep İvedik

Sinemada Recep İvedik’i izlerken tek gülmeyen kişinin bendeniz olması tamamen Recep İvedik karakterinin kocama ne kadar benzediğini korkarak fark etmemden kaynaklanmaktadır. Arz ederim.

 sinema 33D

Uyumlu gözlükler aracılığıyla 3 boyutlu bir film izledikten sonra salondan bahçeye çıktığımızda “Film çok etkiliymiş ya, her şeyi 3 boyutlu görmeye başladım.” tarzında bir cümle kurup onca kişinin dönüp bize bakmasını sağlayan canım arkadaşım; bilmeni istiyorum ki her şey zaten 3 boyutlu!

 sinema 4Sakın geç kalma

Sinemaya giderken filmin saat 10’da başlayacağını söylediğim ama ısrarla “Fazla gecikme, saat 10’da evde ol” diyen annemi öpe öpe bitiremiyorum ben.

 sinema 5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.