Siparişin böylesi dedirten itiraflar

Zamanında gelmeyen siparişler, zamanında gelmeyi başarabilmiş fakat yanlış gelmiş siparişler, karıştırılan siparişler bu sipariş karmaşası böyle uzaaar gider. Online alışveriş bu konuda bizi huzursuz eden yer ama orayla sınırlı kalmadığı da kesin. Açlıktan gözümüzün en döndüğü anda hunharca verdiğimiz yemek siparişi birde üzerine karıştırılıp yanlış geldiyse… Bu senaryoya daha fazla devam edemeyeceğiz sanırım o yüzden gelin itirafçılarımızdan dinleyelim…

Kebap

4 kişilik masaya gelen metrelik kebabı önüne alıp yerken “Sizin siparişler nerede kaldı?” sorusunu soran arkadaşa ne cevap verilir?

sipariş1Sıkıştırılan

Amcanın biri, tost siparişi verdiğiniz anda yanınıza usulca yaklaşıp ”Evlatçazım, kaça sıkıştırıyelar ekmeği?” diye sorarsa, bilin ki Trakyalıdır, candır.

 sipariş2Hal hatır siparişi

En büyük alkış, “Ne alırsınız?” sorusunu “Nasılsınız?” olarak anladığımda, “Teşekkürler, siz?” deyince, yanıt olarak “Görev başındayken içmiyorum.” diyen yurdum garsonuna gelsin. Ne de espritüeldir…

 sipariş3Kutsal sipariş

Dua ederken oldukça fakir olan komşumuzun küçük kızının dikkatle kendisini izlediğini görünce sesini yükselterek annemin “Allah’ım sen Asiye’lere ekmek ver, süt ver, bal ver…” demesi üzerine komşu kızından duyduklarım hala düşünceyle karışık gülümsetir beni. “Söyle de yoğurt da versin!”

 sipariş4Sipariş

Kahvehanede çay içerken, karşı masadan bir adam uzakta olan garsona seslenmek yerine, eliyle burnunu işaret ettikten sonra, kollarını iki yana açarak kanat çırptı. Ben ne olduğunu anlamaya çalışırken, garson adama kuşburnu getirdi!

 sipariş5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.