Uyku sersemi itiraflar

Her şeye dayanabiliriz bu hayatta, uykusuzluk hariç! Sadece 5 dakika fazlası bile nelere mal oluyor oysaki. 5 dakika fazla uyunup kaçırılan iş görüşmeleri, sınavlar, randevular, yolculuklar ve dahası. Ama kimin umurunda tek gözle saate bakılırken çoktan alternatif planlar yapılmış olunuyor bile… Bir de uyku sersemliği diye bir elamet var ki, onu düşman başına vermesin ertesi günü yaşanan pişmanlıkla deve kuşu misali oluveresi geliyor insanın. Uykucu itirafçılarımız da tıpkı bizim gibi düşünüyor anlaşılan.

Uyku

Sabahçıyız artık. Okula sabah gitmeye ilk başlarda alışamamıştık. İlk hafta ve ilk dersimiz Hayat Bilgisi. Okula geç kalan çocuklar ve nedenlerinin olduğu resimler hakkında konuşuyoruz. Öğrencilerimden resimdeki çocukların taklitlerini yapmalarını istiyorum. Uykulu bir çocuk resmi var ve onun taklidini yaptırıyorum. Biri hariç tüm sınıf yapıyor. Sorduğumda taklidi yapmayan öğrencim ki çok haklı “Öğretmenim ben zaten uykusuzum.” diye cevap veriyor. Eee, bu durumda taklit yapılmaz tabii ki…

57.1

Uyku arası

Gecenin bir yarısı uykusunda gaz çıkaran kocasına olayın hemen akabinde uyku sersemliğiyle sarılıp öpen biri daha var mıdır? Duydunuz zilin sesini…

 57.2

Uyku modu

Uyumaya hazırlanıyordum. Tanımadığım bir numara aradı. Açar açmaz “Lütfen kapama” diye yalvarmaya başladı. Beni çok sevdiğini, büyük eşeklik ettiğini anlatmaya başladı. Askere gidip geleceğini, döner dönmez iyi bir iş bulup evleneceğimizi, bana çok iyi bakacağını, çok mutlu olacağımızı hatta ikiz çocuklarımız olacağını anlatmaya başladı. Sabah kalktığımda telefon yatağa düşmüştü. Eh zaten uyku modundaydım, bir de masal anlatan olunca dayanamayıp uyumuşum.

 573.3

Uyku sersemi

Sabah beni aradı ve bayramımı kutladı. Uzun uzun dertlestik. Ona gurbette bayram geçirmenin ne kadar zor olduğunu, bazen tası tarağı toplayıp, işin gücün anasını satıp sakin bir hayat yaşamak istediğimi, para pulun yalan olduğunu anlattım. Uyku sersemiydim tam hatırlamıyorum ama galiba “Haklısın ama yine de” filan diyordu. Sonra kalktım yüzümü yıkadım. Telefona baktım arayan genel müdürümmüş. Dilimi kopartıp üstünde zıplamak istiyorum.

57.4

Deliksiz bir uyku

Akşam yorucu bir mesaiden sonra servise biner binmez en arka koltukta deliksiz bir uykuya dalan, bütün geceyi orada geçirdikten sonra ertesi gün sabah servis şoförü tarafından uyandırılarak dumura uğramış bir şekilde tekrar fabrikaya mesaiye getirilen işçi arkadaşımıza kocaman bir alkış istiyorum.

 57.5

 

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.