Sömestr tatiline yakışan itiraflar

Eveet, bugün itibariyle çocuklarımızın, öğrencilerimizin bir dönemi sona eriyor. Ama günlerdir tatil hayali kuran, sadece onlar değil! Sevgili annelerimiz, babalarımız ve tabii ki öğretmenlerimiz… Eee sadece onlar nemalanacak değil ya! Ufaktan ufaktan bir karne heyacanı da hissediyoruz. Yani sömestr itiraflarımız için ortam son derece müsait. İş sadece onları okuyup eğlenmeye kaldı. Hadi o zaman daha fazla beklemeyelim…

Hepiniz aynısınız

Sömestr tatilinde dedesinde kalan oğlumu o süreçte görmeye gidemedim, dolayısıyla çok özledim. Tatil sonunda gittiğimde kucağıma atladı, uzun süre sarılı vaziyette kaldık. Yüzüne baktığımda ağlıyordu, nedenini sordum. Bir süre düşünüp yanıtladı: “Çarpım tablosunda şaşırıyorum…” Sakın özlediğini söyleme evladım, ç.kün mükün düşer, neme lazım!

 so%cc%88mestr-1Oğlum oğlum

Benim 8 yaşındaki biricik oğlum ”Silvester” tatilinde beni Bursa’ya bekliyormuş. Sömestr tatiline inşallah demedim tabi kendisine…

so%cc%88metr-2İşçisin sen işçi kal

Sömestr tatili boyunca Facebook’ta annem tarafından çiftlikte çalıştırıldım. Üstelik bir de sağda solda arkadaşlarına hava atıyormuş “Çiftlikte çalıştırmaya işçi tuttum” diye.

 so%cc%88mestre3Ben ne yapayım

Sömestr tatili öncesi bir dersinin 2 geleceğini söyleyen, karne günü “Ama bunların hepsi 5, hani 2 gelecekti?” soruma, her lafıma bir savunma getiren 1.sınıf öğrencisi oğlumdan gelen cevap: “E öğretmen vermemiş anne, ben ne yapayım?”

so%cc%88mestr4Adam olacak çocuk

 Karnesini aldığında doktor olmak isteyen oğlum, sömestr tatilini geçirdiği dedesinin yanından döndüğünde boksör olmaya karar verdiğini söyledi. Artık birileriyle “kapışmanın” vakti gelmiş ve birkaç “hanım evladını” hırpalaması(!) gerekiyormuş. Zaten memeleri de büyümüş, tıpkı “boksör memesi” gibi olmuş. Ne yaptın oğluma, baba?

 so%cc%88mestr5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.