Soru cevap itiraflar

Daha ilkokula başladığımızda anlamalıydık çetrefilli yılların bizi beklediğini. O minnacık halimizle sorulan sorular karşısında, ne cevap vereceğiz diye az kıvranmadık. Yıllar geçtikte zorluk derecesi hep arttı soruların. Bazılarımız ne kadar hazırcevap olsa da çoğumuz ezildi sorular altında. Sadece okulda kalsa yine iyi, hayatımızın her döneminde mevcut o lanet olası duymak istemediğimiz sorular ve zoraki verdiğimiz cevaplar. Neyse konuyu daha fazla uzatmadan sonuca bağlayalım ve itirafçılarımızın bu konuda neler çektiğine hep birlikte bakalım….

Soru/cevap

Ortaokul 1. sınıfta Sosyal Bilgiler dersi sınavı. Soru, “Anayasa’nın değiştirilemez maddelerini sayın“. Cevap, “Vergi vermek.” Sorumlu bir vatandaş olacağım o zamandan belliymiş.

soru1Soru-cevap

Geceleri ne ile yatıyorsunuz?” sorusuna “Donla…” diye cevap vermiştim. Meğer “Geceleri neyi düşünerek mesela hangi hayallere sarılıp, günün anlam ve önlemini ne kadar düşünerek yatıyorsunuz?“muş… Ya ben çok düz mantık oldum bu sıra ya da birileri beni fena kekliyor…

soru2Soru cevap

Tökezleyen ve elindeki malzemeyi 2 kez yere düşüren Mısırlı çalışana şaka olsun diye; “Are you Cenabet?” diye sordum. Gayet ciddi; “No.” dedi. Adamlar aşmış abi şaşırmıyorlar.

renkli-duvarSoru-cevap

Birkaç gündür parfümümü çok beğendikleri için markasını sorup duruyorlar. İyi de kardeşim, şimdi nasıl söyleyeyim kazaklarım iki günlüğüne kokulu pedlerin yanında kalmış, koku onun kokusu diye?

soru4Soru cevap

Hazırladığım cevap anahtarını okuyup “Hepsini doğru yapıp ismini yazmayı unutan zeki arkadaşımız kim acaba?” diye sordum mu? Sordum. Durumu anlayıp “Aramızda sizden başka hepsini doğru yapacak kadar zeki arkadaşımız yok öğretmenim.” diye cevap aldım mı ? Aldım.

 soru5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.