Sosyal medya ve ondan daha sosyal itiraflar

Sosyal medya hayatımıza girdi gireli daha doğrusu hayatımızın merkezine bu kadar oturdu oturalı yiğitlik bozuldu. Yediğimizi, içtiğimizi, gördüğümüzü, okuduğumuzu anında ışık hızıyla herkesle paylaşmak istiyoruz. Artıları olduğu doğru ama eksilerini de göz ardı edemeyiz. Şimdi bir de üstüne sosyal medya hesapları açan aile bireyleri çıktı ortaya, Allah muhafaza! A desek beğenip, b desek yorum yapıyorlar. Kısacası dertler derya oldu. Gelin el ele verip bu konuya itiraflarımızla birlike çözüm yolu arayalım…

Sosyal medya

Güzelyalı-Bursa otobüsünde elinde okuduğu gazete haberinden sonra yanında oturan hanımına dönen, “Hanım bu sosyal medya kaçıncı kanalda çoçuklara bir sorsana” diyen amcam, Allah sizleri başımızdan eksik etmesin, güne tebessümle başladım sayende.

sosyal1Sosyal medya

Sakarya’da bir şantiyede çalışan iki bekçinin, kardan dolayı 6 gün orada mahsur kalmaları ve yiyecekleri bitince bunu sosyal medyadan paylaşıp, greyderle kurtarıldığını izlediğimde aklıma ilk gelen neden o ana kadar telefonla yardım istemedikleriydi. Ne sosyal medyaymış kardeşim!

 sosyal2

 Sosyal medya

Kurban Bayramı’nda annem ve babamla beraber ailecek tatile çıktık. Kocam ve ben tüm gün dinlenip yatarken, annem ve babam ellerinde selfie çubukları ile gittikleri her yerde fotoğraf çekip sosyal medyada paylaşımda bulundular. Belli bir yaştan sonra teknoloji ile tanışan 60 yaş üstü insanların akranlarıyla olan sidik yarışı tek eğlencemizdi tatil boyunca. Birde sen gülmedin, sen açıyı iyi yakalayamadın, sen sarılarak poz vermedin kaprisleri olmasa…

sosyal3Sosyal medya

Sırf facebook’a resmini koyup BMW sahibi biri olduğu zannedilmek için (bırakın arabayı bisikleti bile yok) internetten sahte anahtar siparişi veren bir şahıs tanıyor, ve hala da tanımaya devam ediyorum.

sosyal4Sosyal Medya maymunluğu

Dudak büzüp-ısırıp, gözlerini belertip-şaşılaştırıp fotoğraf yayınlayan ergenleri kanıksadım da; iki yetişkin kadının birbirine romantik bakışlar atıp öpüşecekmişler edasında fotoğraf çektirmelerini ve yayınlamalarındaki mantığı hala algılayamadım. Ne yani arkadaşım, farklı tercihleriniz var da bastırıyor musunuz?

 sosyal5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.