Sportif itirafçılarımız

 

Pazartesi başlanılıp salı bırakılan diyet programları derken, bir de bir hevesle üye olunup devam edilemeyen spor salonları eklendi hayatımıza. Sağlıklı yaşamından tutunda, daha kaslı vücuda veya daha güzel bacaklara sahip olmak için üye olanına kadar, ilk günün dışında gerisinin çok başarılı devam ettiğini söyleyemeyeceğiz… Kaideyi bozmayan itirafçılarımız da yok değil. Bakalım onların sporla mücadeleleri ne kadar ve nasıl devam etmiş…

Spor

Hangi sporları yaptığını sordum, “Pitates ve tenis” diye cevap verdi. Çuval çuval pitateslerle çok güzel hareketler yapıyordur diye hayal ettim bir an.

 19.1Spor

Biraz hareket olsun amacıyla “Kiaa!” nidalarıyla kocama karate hareketleri ile saldırıya geçtim. “Volkswagen, Opel, Suzukiieeeaa!” diyerek karşı atağa geçti. Hala gülmekten mi, bana çelme taktığı için mi yerdeydim karar verebilmiş değilim.

19....Spor

Akşamları cips yiyerek yarım saat aerobik izliyoruz. Yok, şimdilik sadece izliyoruz; umarım bir gün kalkıp yapacağız. Umudumuz var…

 19.3Ne sporu bu

Demek ki neymiş; 45 dakikalık kardiyo çalışması sırasında gelen telefonu açmayacakmışsın. Hadi açtın diyelim, nefes nefese cevap vermeyecekmişsin. Diyelim verdin, “Neredesin sen?” serzenişine sapık gibi kesik kesik “Ss-poorr-dayımm hhaa-yaa-tıım” diye solumayacakmışsın. İkna edemezmişsiniz, edemedim, oradan biliyorum.

 19.4Streç film

Yürüyüş bandında yürüyorum ve kocam içeri giriyor. Bacaklarımı elleyip “Taş gibi olmuşsun yeter, çok kasılmışsın.” diyor. “Ben de zaten bunun için spor yapıyorum.” diyorum gülerek. Ama bacaklarımdaki o kasılmanın(!) spor yaparken sardığım streç filmlerin sıkıştırdığı etlerim olduğunu söyleyemiyorum.

 19.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.