Stajyer itirafçılarımız

Stajyerlik iş hayatının ilk ama en zor aşamasıdır. Kendini bulunduğun iş yerine ne ait gibi hissedebilirsin, ne de değil gibi. Kabul edelim verilen işi hızlı ve zamanında yapmak hiç bu kadar hayati önem taşımamıştı. Göze girmek altın kelime! Bu aşamayı aşıp devam edebilenlerimiz az ama yok değil. O halde itirafçılarımızın stajyerlik deneyimlerinden yararlanmanın tam zamanı.

Stajyer öğretmen

4-A sınıfı öğrencilerinden Doğu, “Öğretmenim bana kısaca Doğu’cum diyebilirsiniz.” demene gerek bile yok. Bakışlarından anlıyorum, bana aşıksın ama çok küçüksün be yavrum.

 stajyer1Acemi stajyer

Patronun “Hangi programları biliyorsun peki?” sorusuna, “Messenger, icq ve birkaç program daha biliyorum.” diye niye cevap verdim ki ben?

 stajyer2Stajyer

Yeni işe başlayan stajyer kızın sorusu “40 yaşına dayanmış olmak nasıl bir duygu?” olunca cevap da “Yanında stajyer eleman çalıştırıp, işleri ona yaptırıp, tüm gün istersen yan gelip yatmak gibi” oluyor.

stajyer3Stajyer kız

Sevgilimin iş yerine stajyer kızın olduğu günler -diğer günler iş telefonundan aramamama rağmen- onu arıyorum. Genellikle de yerinde olamayacağı saatler seçiyorum ki stajer kız telefona baksın. Eskiden ben de orada çalıştığım için bu saatleri tahmin etmek hiç zor değil. Büyük bir öz güvenle ‘ X’le görüşebilir miyim’ diyorum. Özellikle de ‘X Bey’ demiyorum ki, samimiyetimiz anlaşılsın. Kimin aradığını sorduğunda da ‘ben cep telefonundan ulaşırım sağol canım’ diyorum ki ‘seni hiiiiiçççç ilgilendirmez, burnunu sokma’ havası yaratıp, soğuk bir portre çizeyim. Neme lazım bu itiraf.com beni paranoyak yaptı, testi kırılmadan önlem almak lazım!

 stajyer4Stajyer kozalak

Ardarda “Oğlum, balım, bebeğim, canım, gülüm, yavrum, bitanem, hayatım” diye bütün çağırmalarınıza cevap vermeyip “Ulan sıpa” diye seslendiğinizde “Efendim babaaaa” diye ünleyen 10 yaşındaki herifcik klasik bir Türk çocuğudur…

 stajyer5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.