Tasarrufta kantarın topuzunu kaçıran itirafçılarımız

Tasarruf yapmanın son derece zor olduğu dönemlerden geçiyoruz. Hele ki büyük şehirlerde yaşayanlarımız için ulaşım giderleriyle birlikte bu konu iyice zorlaşıyor. Gerçi azıcık tasarruf yapmaya çalış, adın cimriye çıkıyor bu da doğruya doğru şimdi. Yani yapsak bir dert, har vurup harman savursak başka bir dert. En iyisi tasarruf itiraflarımızı okuyup birazcık feyz alalım…

Tasarruf

Şoför bey inecek var neden durmuyorsunuz?” diyen otobüsteki kıza “Abla düğmeye basmazsan nereden bileceğim?“diyen şoför abimize ablamız müthiş cevabı veriyor. “Enerji tasarrufu olsun diye basmadım ben!”

tasarruf1Tasarruf

İş yerimde tasarruf ve giderleri azaltmak için neler yapabilirim diye düşündüm, düşündüm ve kendimi işten çıkarmaya karar verdim. En çok gereksiz giderleri ben kendim yapıyormuşum.

tasarruf2Tasarruf

Klozet temizleyicilerinin çabucak eriyip, bittiğini söyleyen kocamın isteğidir: “Sifonu daha az çekelim!” Olur kocacığım, sen 2 Lira tasarruf edeceksin diye b.kun içinde oturalım bundan sonra.

3

 

 

 Tasarruf

 Kullandığı kürdanı tasarruf olsun diye atmayıp saklayan kardeşime, annemin yorumudur:” Tuvalet kağıtlarını da kullanınca atma, burnunu silersin.” İğrençsin ama anne ya…

 tasarruf4 Tasarruf

Kullandığı ıslak mendilleri atmayıp, onları tekrar yıkamak ve kurutmak suretiyle ‘kuru mendil’ olarak tekrar topluma kazandıran kişi, çok sevgili babamdır. İnsanları böylesi tasarruf yapmaya iten ise kimdir, onu da takdire bırakıyorum.

tasarruf5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.